Nowa Huta od NATURY strony: Zieleń ogrodów działkowych

Nowa Huta od NATURY strony: Zieleń ogrodów działkowych 13 WrzesieńWrz 2020 10:00
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorówEdukacja regionalnaEkologiaNowa Huta

13 września 2020 r., godz. 10:00
Miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Ósmy z cyklu rodzinny spacer poznawczo-badawczy po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Hutnik” w ramach projektu „Nowa Huta od NATURY strony”. Prowadzenie: Magdalena Zych. Limit miejsc: 20 os. / obowiązują zapisy.

Spacer przyrodniczy będzie przybliżał historię, kulturę pracy i przyrodę ogrodów działkowych, które dla miasta są ostoją zieleni, ptaków i innych zwierząt. Działki powstały
z potrzeby czasów. Gdy w XIX wieku w Europie dokonywał się industrializacja, potrzebne były socjalne miejsca dla bezrobotnych i źle opłacanych robotników, aby mogli wyżywić swoje rodziny i zająć się swoim ogródkiem, a nie zmianą warunków życia w politycznym sensie. Dziś działki spełniają coraz to nowe role. Są nie tylko miejscem upraw i wymiany wiedzy ogrodniczej, ale też strefą zdrowego odpoczynku. A co jeszcze działki dają miastu i jego mieszkańcom?

Zapisy na wydarzenie odbywają się przez formularz online: LINK DO FORMULARZA

Magdalena Zych – antropolożka kultury, prace etnograficzne i antropologiczne realizuje w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie. W gronie zespołów badawczych zajmuje się między innymi wyobraźnią weselną i relacjami człowieka z ziemią. Koordynowała projekt pn. „Dzieło-działka" realizowany w latach 2009-2012 dotyczący miejskiego ogrodnictwa. Na zakończenie projektu powstała publikacja o tym samym tytule, która w arcyciekawy sposób porusza zagadnienia związane z kulturą ogrodów działkowych.

NOWA HUTA OD NATURY STRONY - projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego najbardziej zielonej części Krakowa, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej działającą w ramach Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Zakłada organizację weekendowych rodzinnych spacerów poznawczo-badawczych organizowanych dla mieszkańców Nowej Huty i Krakowa. W okresie od lipca do października 2020 r. odbędą się 4 spacery tematyczne po Łąkach Nowohuckich oraz 7 wypraw szlakami przyrodniczymi dzielnicy, podczas których prezentowane będą wszystkie formy zieleni miejskiej (użytki ekologiczne, nieużytki, zieleń parkowa i forteczna, ogródki działkowe, zieleń podwórek i osiedli - w tym pomniki przyrody i parki kieszonkowe, zieleń ciągów rzecznych, lasy miejskie). Na zakończenie projektu powstanie publikacja elektroniczna, która opisywać będzie miejsce każdej z wypraw wraz z krótką charakterystyką innych podobnych w Nowej Hucie. Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org