Nowa Huta od NATURY strony: LAS MOGILSKI JESIENIĄ

Nowa Huta od NATURY strony: LAS MOGILSKI JESIENIĄ 27 WrzesieńWrz 2020 10:00
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorówEdukacja regionalnaEkologiaNowa Huta

27 września 2020 r., godz. 10:00
Miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Dziesiąty z cyklu rodzinny spacer poznawczo-badawczy po Łąkach Nowohuckich w ramach projektu „Nowa Huta od NATURY strony”. Prowadzenie: dr inż. Przemysław Szwałko. Limit miejsc: 20 os., obowiązują zapisy.

Wielkim dobrem naszego miasta są lasy. Na terenie Nowej Huty mamy dwa lasy miejskie. Jeden z nich poznamy podczas przedostatniej wyprawy projektu. Będzie to Las Mogilski, który słynie z malowniczego krajobrazu, starego, majestatyczny drzewostan złożonego głównie z wiązów i dębów. Zapraszamy na spacer do dzikiego piękna, pod baldachy sędziwych drzew i klimatu pradawnej puszczy.

Zapisy na wydarzenie odbywają się przez formularz online: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dr inż. Przemysław Szwałko - absolwent Wydziału Leśnego AR w Krakowie. Przyrodnik z doświadczeniem zawodowym zdobywanym w ramach wielu lat pracy w Katedrze Entomologii Leśnej tej uczelni, następnie w Instytucie Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, Wydziale Kształtowania Środowiska UMK i w Zespole ds. Lasów i Przyrody Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

NOWA HUTA OD NATURY STRONY - projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego najbardziej zielonej części Krakowa, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej działającą w ramach Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Zakłada organizację weekendowych rodzinnych spacerów poznawczo-badawczych organizowanych dla mieszkańców Nowej Huty i Krakowa. W okresie od lipca do października 2020 r. odbędą się 4 spacery tematyczne po Łąkach Nowohuckich oraz 7 wypraw szlakami przyrodniczymi dzielnicy, podczas których prezentowane będą wszystkie formy zieleni miejskiej (użytki ekologiczne, nieużytki, zieleń parkowa i forteczna, ogródki działkowe, zieleń podwórek i osiedli - w tym pomniki przyrody i parki kieszonkowe, zieleń ciągów rzecznych, lasy miejskie). Na zakończenie projektu powstanie publikacja elektroniczna, która opisywać będzie miejsce każdej z wypraw wraz z krótką charakterystyką innych podobnych w Nowej Hucie. Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Szczegółowa informacja:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org