Nowa Huta na końcu świata. WYPRAWY NA SAHARĘ: LIBIA, CZAD, ALGIERIA, MAURETANIA – webinar podróżniczy Artura Urbańskiego 07 GrudzieńGru 2020 19:00online
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorówSpotkanie kulturalne

7 grudnia 2020 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

W ramach kolejnego spotkania z cyklu „Nowa Huta na końcu świata” przemierzać będziemy największą pustynię na Ziemi. Afryka Północna – kierunek Sahara!

Tuaregowie, Toubou, bajeczne krajobrazy Ennedi, Tadrartu i Magatgat, pojezierza – wielkie Ouniaga i przepiękne Ubari. Gorączka złota, polityka, głód, uran, wojny. Pokaz jest krótkim zarysem podsumowania kilkudziesięciu ekspedycji do wnętrza Sahary zorganizowanych przez Torre - agencję wypraw i ekspedycji, specjalizującą się w organizacji wypraw na Saharę właśnie.

Autorzy zdjęć: Artur Urbański (www.torre.pl) i Dominik Kruk (www.dominik.it.pl).

Prowadzenie: Artur Urbański – historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w dziejach Afryki i Bliskiego Wschodu. Współzałożyciel klubu podróżniczego Torre, organizator wypraw do Afryki, Azji i obu Ameryk. Pionier polskich ekspedycji saharyjskich.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Obowiązują zapisy - link do formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TUTAJ (limit miejsc: 50 os.)

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl

• Organizator Nowa Huta na końcu świata. WYPRAWY NA SAHARĘ: LIBIA, CZAD, ALGIERIA, MAURETANIA – webinar podróżniczy Artura Urbańskiego