Nowa Huta na końcu świata: Wolność zaczyna się za 66°33'39"N – podróże busem na północ Skandynawii

Nowa Huta na końcu świata: Wolność zaczyna się za 66°33'39"N - podróże busem na północ Skandynawii 22 LutyLut 2021 19:00online
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorówSpotkanie kulturalne

22 lutego 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Webinar podróżniczy TamBylców w ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata”. Tym razem udamy się do Skandynawii. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Zastanawialiście się kiedyś:
- Ile jest określeń na „renifera” w języku suomi?
- Jak nie wydać nic na noclegi podróżując po najdroższych zakątkach Europy?
- Jak najszybciej odwiedzić trzy skandynawskie kraje?
- Kto wita przekraczających Koło Podbiegunowe?
Odpowiedzi na te i inne dziwne pytania udzielą Wam TamBylcy!

TamBylcy, czyli Paulina i Marcin kompulsywnie podróżują. Raz wyjeżdżają na dłużej, raz na krócej, ale zawsze w jednym celu - żeby zachłysnąć się światem. Ich pierwsza daleka podróż - do Indii - była tak źle przygotowana, że do dziś zastanawiają się jak udało im się cało wrócić do Polski. Była jednocześnie tak inspirująca, że właściwie już zawsze odtąd byli w trasie, choć oboje pracują na etat (a jednak się da!). Zwiedzili wspólnie całą Europę, zawędrowali do Azji i do Ameryk. Kilka lat temu kupili starego VWT4, zrobili mu generalny remont i teraz, gdy tylko mają okazję, oglądają świat zza szyb TamBusa.

Podczas spotkania opowiedzą o swoich wyprawach busem na północ Skandynawii. Zabiorą Was do fińskiej, szwedzkiej i norweskiej Laponii, na Lofoty i na wielkie odludzia. Będziecie mogli dowiedzieć się jak przygotować samochód na długą trasę i jak nie doprowadzić do rozlewu krwi, gdy nagle poczujecie, że 6 m2 to stanowczo za mało przestrzeni życiowej dla dwójki dorosłych ludzi.

TamBylców możecie śledzić na Instagramie (tambylcy.vanlife) i Facebooku (TamBylcy). Vlogi znajdziecie na YT (TamBylcy). Artykuły, zdjęcia i dzienniki z podróży znajdziecie na ich blogu: www.tambylcy.com .

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida