Nowa Huta na końcu świata: PORTUGALIA STUDENCKIM OKIEM. Webinar podróżniczy Zuzanny Szymczyk i Marty Wojnowskiej 16 ListopadLis 2020 19:00online
Nowa HutaSpotkanie kulturalne

16 listopada 2020 r., godz. 19:00
Platforma ClickMeeting

W ramach kolejnego spotkania z cyklu „Nowa Huta na końcu świata” udamy się w podróż do i po Portugalii. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Nie da się tutaj trafić przypadkiem. Kawałek romańskiego świata znajdujący się na wietrznym końcu Europy, zalany promieniami południowego słońca. Kraj wina, drzewek pomarańczowych i przepysznych słodkości zawsze z podwójną porcją cukru. Portugalia to idealny cel nie tylko dla doświadczonych podróżników, którzy lubią zwiedzać dużo i intensywnie, ale przede wszystkim dla tych którzy mają ochotę zwolnić, leniwie wygrzewać się na plaży lub usiąść z kieliszkiem wina, słuchając fado podziwiać zachód słońca. Podczas slajdowiska Zuzanna i Marta podzielą się zapiskami ze swojego erasmusowego dziennika, wspomnieniami portugalskiego życia oraz wskazówkami jak zwiedzać i podróżować z budżetem na studencką kieszeń. Poszukają też odpowiedzi na pytanie czy kraj dorsza (istnieje ponad 800 sposobów przyrządzania bacalhau, którego rybny aromat czuć w Portugalii na każdym kroku) faktycznie jest tak odległy od naszego kraju karpia?

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Limit miejsc: 50 osób

Link do zapisów: https://okn.clickmeeting.com/nowa-huta-na-koncu-swiata-portugalia-studenckim-okiem-webinar-podrozniczy-/register

Zuzanna Szymczyk i Marta Wojnowska – miłośniczki luzofońskiego świata, absolwentki Filologii portugalskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystki programu Erasmus+, które poznały portugalską rzeczywistość od kuchni. Pasjonatki podróży, które już wcześniej miały okazję dzielić się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami na antenie radia UJOT FM w audycji „Piąta strona świata”.

Nowa Huta na końcu świata – to cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida