Nowa Huta na końcu świata: OPOWIEM WAM KAMBODŻĘ

Nowa Huta na końcu świata: OPOWIEM WAM KAMBODŻĘ 24 MajMaj 2021 19:00online
Spotkanie kulturalne

24 maja 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Webinar podróżniczy Marcina Maciejewskiego. Kambodża widziana oczami osoby rzuconej w jej objęcia ciekawością, pracą i odważną decyzją. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

„Wielu obcokrajowców mieszka w Kambodży, z łatwością przyjmując ją jako rodzaj rzeczywistości. Jako swoistą oczywistość, której nie trzeba dogłębnie rozumieć i może nawet lepiej nie próbować. Biorą ją, jak ryba mokrość wody bierze, jak lecący ptak powietrze. Ja jednak zawsze muszę dojść jak najdalej i zrozumieć, o ile tylko możliwe. Mnie nie wystarcza, że tak po prostu jest”.

Powyższy cytat to fragment „Czarnej magii", artykułu na blogu „Kambodża. Doktorat z cierpliwości”, prowadzonego przez Marcina Maciejewskiego. Jak zapewnia autor,  Kambodża może stać się miejscem pięknych przeżyć i głębokich frustracji. Jej smak i nadmiar wrażeń pozostanie interesującym wspomnieniem z wakacji, jednak zamieszkanie w Królestwie Khmerów całkowicie ten obraz odmienia i co dzień trzeba wybierać, jaki ma być.

O Kambodży – bez egzotyzacji, bez upiększania i bez tabu. O tym jak żyje się i pracuje w całkowicie odmiennej kulturze, którą nie sposób zrozumieć bez pytania o wszystko, jakby zaczynało się świat od nowa. O maleńkim Raju w samym środku Piekła.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Marcin Maciejewski – doradca międzynarodowych organizacji, mistrz komunikacji ponad podziałami, muzyk klasyczny z ponad tysiącem występów w dorobku, pisarz. Mieszkał w kilku krajach, był prezesem międzynarodowej organizacji filantropijnej. W latach 2015-2018 był dyrektorem szkoły muzycznej i profesorem gościnnym uniwersytetu w Phnom Penh, doradcą rozwoju edukacji i obserwatorem khmerskiej kultury. Pracował z rodziną królewską, z rodziną premiera Kambodży, zarządzał grupą fachowców z kilkunastu krajów, uczył dzieci i dorosłych kilkudziesięciu narodowości.

Więcej informacji:
Facebook: KLIKNIJ TUTAJ
Instagram: KLIKNIJ TUTAJ
Blog: KLIKNIJ TUTAJ

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org