Nowa Huta na końcu świata: JAPONIA. Turystycznie lecz nietypowo

Nowa Huta na końcu świata: JAPONIA. Turystycznie lecz nietypowo 21 WrzesieńWrz 2020 19:00online
Spotkanie kulturalne

21 września 2020 r., godz. 19:00
Platforma ClickMeeting

Ponad 126 milionów mieszkańców, 10. miejsce na świecie pod względem liczby ludności, 35. pod względem gęstości zaludnienia. Zatłoczone metro i pociągi, największe przejście dla pieszych na świecie, tłumy na ulicach - bardzo możliwe, że właśnie taki obraz rysuje się nam w wyobraźni na hasło "Japonia". Do tego możemy dodać jeszcze chmary turystów z zapałem obfotografujących każdy napotkany obiekt. Czy w Japonii można zwiedzić cokolwiek ciekawego na spokojnie, nie czując obcego oddechu na plecach? Podczas tego webinarium przekonamy się, że jak najbardziej jest to możliwe. Udamy się do miejsc zwykle pomijanych przez zorganizowane wycieczki, oddalonych od takich turystycznych pewniaków jak Tokio i Kioto. Zanurzymy stopy w gorącym źródle, pomodlimy się o szczęście w miłości, przespacerujemy się po wydmach oraz popłyniemy promem po największym japońskim jeziorze. Przekonamy się też, że można zwiedzić samurajski zamek bez stania w kolejce i dostaniemy bilet ze zniżką tylko dlatego, że jesteśmy zagranicznym turystą.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Obowiązują zapisy, limit miejsc 50 osób. Link do formularza zgłoszeniowego podamy wkrótce.

Katarzyna Szeremeta - nowohucianka od urodzenia. Absolwentka filologii angielskiej i studiów dalekowschodnich UJ. Pracownica jednej z licznie ulokowanych w Krakowie korporacji. Najlepiej relaksuje się w podróży.

"Nowa Huta na końcu świata" to cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org