Nowa Huta na końcu świata: HORNSTRANDIR – CZYLI CZTERODNIOWY TREKKING PRZEZ BEZLUDNY PÓŁWYSEP ISLANDII

Nowa Huta na końcu świata: HORNSTRANDIR – CZYLI CZTERODNIOWY TREKKING PRZEZ BEZLUDNY PÓŁWYSEP ISLANDII 19 KwiecieńKw. 2021 19:00online

19 kwietnia 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Webinar podróżniczy Marceli Bagierek w ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata”. Tym razem udamy się do Hornstrandir – rezerwatu i półwyspu położonego w północnej części Fjordów Zachodnich w Islandii.  Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Hornstrandir to rezerwat i półwysep położony w północnej części Fjordów Zachodnich w Islandii. Nie prowadzą na niego żadnego drogi, dostać można się tam jedynie za pomocą łodzi. Od 70 lat nie jest on zamieszkiwany na stałe przez ludzi, za to spotkamy na jego terenie lisy arktyczne, a czasami nawet niedźwiedzie polarne, które przypływają tutaj z Grenlandii. Surowy klimat, nieprzewidywalna pogoda, brak łączności ze światem sprawiają, że Hornstrandir przyciąga osoby poszukujące ciszy i kontaktu z przyrodą, a wędrówka po wytyczonych szlakach na jego terenie pozwala docenić prawdziwe piękno oraz siłę natury.

Podczas slajdowiska, Marcela Bagierek opowie jak wyglądał jej czterodniowy trekking przez odludną perłę Islandii. Dowiemy się skąd bierze się drewno na wybrzeżach bezleśnego półwyspu, co zrobić gdy słońce nie zachodzi za horyzont, gdy rzeka przecina nam szlak oraz co się dzieje gdy łódź zepsuje się na morzu.

Islandii nie brak zapierających dech w piersiach krajobrazów, dających możliwość obcowania z nieujarzmioną przyrodą. Niewiele jest jednak miejsc, które dorównują rezerwatowi Hornstrandir dzikością i surowym pięknem.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Marcela Bagierek – absolwentka energetyki, spędziła rok w Islandii studiując tam odnawialne źródła energii. Od tego momentu jej miłość do tego kraju nie maleje. Po latach postanowiła wrócić w bezludne zakątki tego kraju. Pasjonatka wędrówek górskich oraz podróżowania. Najlepiej odpoczywa w drodze.

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org