NOWA HUTA NA KOŃCU ŚWIATA: Autostopem na południe. Webinar podróżniczy Piotra Boszczyka 31 SierpieńSie 2020 19:00online
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorów

31 sierpnia 2020 r., godz. 19:00
online / platforma ClickMeeting

W ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata” tym razem w daleką, wakacyjną podróż udamy się autostopem. Obowiązują zapisy / limit miejsc: 50 osób.

Plecak na plecy, pobocze drogi i kciuk w górę! Tak rozpoczęła się podróż na Bałkany, spontanicznie i bez drobiazgowego planu. Dwanaście dni pełnych przygód. Kilometry przemierzane przygodnie złapanymi podwózkami, życzliwi i otwarci ludzie, niepowtarzalne spotkania, niecodzienne rozmowy i piękno Bałkanów. Lekcja życia i pokory jakiej nie doświadczysz podczas zorganizowanej przez biuro turystyczne wycieczki.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Obowiązują zapisy / limit miejsc 50 osób.

Piotr Boszczyk - student Informatyki Akademii Górniczo Hutniczej, z zawodu programista. Scyzoryk z Kielc. Uwielbia gotować i tworzyć meble z drewna. Urlopy wykorzystuje na włóczęgi i podróże.

Nowa Huta na końcu świata - cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida