Norwid Festiwal 2021. Panel dyskusyjny: Norwid + teatr.

Norwid Festiwal 2021. Panel dyskusyjny: Norwid + teatr. 28 ListopadLis 2021 17:00os. Górali 4, Kraków

ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.
Wstęp wolny.

ZAPISY: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/norwid-festiwal-2021-panel-dyskusyjny-norwid-teatr-zapisy/

Wydarzenie z udziałem publiczności, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid.

W twórczości Norwida nie trudno znaleźć dzieła napisane z myślą o deskach teatru, jednakże jego sztuki, w porównaniu do innych twórców romantyzmu, rzadko wybierane są do wykonywania. Jako mieszkańców Krakowa, cieszyć powinien nas fakt, że Norwid jako jedyny z Wieszczów narodowych był w Krakowie za swojego życia i zostawił po tym ślad w swojej twórczości. Zafascynowany przeszłością odwiedzanych miejsc napisał dwa dramaty: „Wanda” i „Krakus”. Podczas panelu dyskusyjnego, odkryjemy dlaczego sztuki Norwida są tak wyjątkowe, poznamy, co autor chciał nam przekazać w swoich dziełach i co skłoniło artystów do sięgnięcia po twórczość Norwida. Dyskusję poprowadzi norwidolog – Karol Samsel, a gościć będzie: Kazimierza Brauna, Wojciecha Terechowicza i Michała Zadarę.

Kazimierz Braun - reżyser teatralny, pisarz, profesor nauk humanistycznych, autor książek naukowych, wyreżyserował 13 widowisk Norwida, min. “Pierścień wielkiej damy”, “Aktor”, “Za kulisami” oraz “Kleopatra i Cezar” , wykładowca w State University of New York w Buffalo, autor publikacji naukowych związanych z twórczością Norwida min.: “Cztery dramaty”, “Mój teatr Norwida”, “Cypriana Norwida teatr bez teatru”.

Wojciech Terechowicz - aktor, lalkarz, wokalista, nauczyciel sztuki aktorskiej, dyrektor Teatru Hothaus, reżyser  “Menażeria” na bazie tekstów Witkacego i Norwida, a także reżyser i scenarzysta spektaklu “Ad leones” , “W Polaku olbrzym i karzeł” oraz “Nie niewola, ni wolność” z twórczości Norwida.

Michał Zadara - reżyser teatralny, autor filmów niezależnych i instalacji wideo, autor felietonów politycznych, twórca ponad 30-stu inscenizacji dramatycznych, operowych oraz multimedialnych m.in w teatrach: Wybrzeże w Gdańsku, Starym w Krakowie, Maxim Gorki w Berlinie, HaBima w Tel Awiwie, Collective: Unconscious w Nowym Jorku, Polskim w Bydgoszczy, Operze Narodowej, reżyserował spektakl “Aktor” Norwida w Teatrze Narodowym.

Karol Samsel - poeta, literaturoznawca, filozof, krytyk literacki, norwidolog, historyk literatury, Adiunkt w Instytucie Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: MKDNiS, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Opactwo Cystersów w Mogile.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org