Norwid Festiwal 2021. Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje.

Norwid Festiwal 2021. Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje. 26 ListopadLis 2021 17:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp wolny. 

ZAPISY: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/norwid-festiwal-2021-warsztaty-kreatywnego-pisania-z-loesje-zapisy/

Norwid, artysta doby romantyzmu, obdarzony wieloma talentami, obywatel świata, a zarazem skromny człowiek. Jego twórczość miała ogromny wpływ na polską literaturę i kulturę. Zwracał uwagę na sztukę i miejsce poety w społeczeństwie oraz sytuację społeczno-polityczną Polaków, jednak nie był uznany i zrozumiany za życia. Obecnie uważany jest za artystę, którego dorobek może być inspiracją dla współczesnych twórców. Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować odnaleźć się w roli autora i wraz z moderatorem Loesje stworzą teksty inspirowane twórczością literacką pisarza. Wybrane dzieła Norwida staną się tworzywem do powstania haseł, które trafią na charakterystyczne czarno-białe plakaty, dostępne na stronie Loesje. Warsztaty nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania. Wspólne pisanie tekstów pozwoli efektywnie wykorzystać wieloznaczność języka do wyrażania własnych myśli, w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł.
Prowadzenie: Wanda Grudzień. 

Loesje [czyt. luszje] to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, a hasła nim podpisane odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, teksty Loesje zachęcają do refleksji, działania i dyskusji oraz krytycznego, ale i konstruktywnego spojrzenia. Nowe plakaty powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania, które są okazją do bliższego poznania Loesje, jej idei oraz sposobu działania.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org