Norwid Festiwal 2021. Panel dyskusyjny: Norwid + muzyka.

Norwid Festiwal 2021. Panel dyskusyjny: Norwid + muzyka. 27 ListopadLis 2021 17:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp wolny.

ZAPISY: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/norwid-festiwal-2021-panel-dyskusyjny-norwid-muzyka-zapisy/

Wydarzenie z udziałem publiczności, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid.

Chociaż Norwid nie parał się komponowaniem pieśni, to zainspirował swoją twórczością wielu artystów muzycznych. Dzięki nim, Norwid z artysty niezrozumianego stał się bardziej przystępny i oswojony. Jego twórczość pojawiała się nie tylko w poezji śpiewanej, ale również w operze i muzyce rozrywkowej.

Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni goście dyskutować będą na temat wykorzystania dzieł sztukmistrza w swoich aranżacjach muzycznych. Dyskusję prowadzić będzie dziennikarz muzyczny - Piotr Metz, a jego gośćmi będą: Jakub Gucik, Mateusz Kluza, Natalia Niemen i Joanna Wnuk Nazarowa.

Jakub Gucik - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, PerDuo Vnc i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi wraz z Moniką Kowalczyk wykonuje nowe aranżacje twórczości Norwida.

Mateusz Kluza - muzyk sesyjny, instrumentalista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, członek Ethno Garden, Icon Orkiestra i Mateusz Kluza Band, autor płyty “Niksy” i “Norwid 2021” z autorską muzyką skomponowaną do tekstów Norwida.

Natalia Niemen - piosenkarka, wokalistka w New Life ‘M, Trzecia Godzina Dnia, koncertuje również z Mate.O, kontynuuje dziedzictwo Czesława Niemena, który popularyzował twórczość Norwida.

Joanna Wnuk Nazarowa - dyrygentka, kompozytorka, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie, autorka muzyki do spektakli teatralnych i telewizyjnych, sprawowała urząd Ministra Kultury i Sztuki, autorka opery “Wanda”, dramatu Norwida.

Piotr Metz - dziennikarz muzyczny, założyciel i były dyrektor muzyczny radia RMF FM, prowadzący audycje w Polskim Radiu.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org