Norwid Festiwal 2021. Norwid muzycznie!

Norwid Festiwal 2021. Norwid muzycznie! 26 ListopadLis 2021 20:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp wolny.

ZAPISY: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/norwid-festiwal-2021-norwid-muzycznie-zapisy/

Koncert Mateusza Kluzy z zespołem. Wystąpią: Mateusz Kluza (śpiew, fortepian, gitara), Marcin Salus (gitary), Mateusz Dudek (akordeon, acordina), Paweł Wszołek (kontrabas, gitara basowa), Szymon Madej (perkusja). 

Występ Mateusza Kluzy z zespołem to premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty artysty zatytułowanej „Norwid 2021”. Płyta ta jest hołdem dla twórczości Cypriana Kamila Norwida w 200. rocznicę urodzin poety. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nowe muzyczne interpretacje do wierszy Norwida, jak również nowe aranżacje do utworów z płyty „Niksy” wydanej w 2008 r. W repertuarze koncertu pojawią się m.in.: Pielgrzym, Z greckiego, Klątwy, Niksy, Nim znów ucieknę, Pomiędzy świtem, Moja Piosnka i inne.

Mateusz Kluza - muzyk multiinstrumentalista (kontrabasista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor, muzyk sesyjny). Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat wielu konkursów poezji śpiewanej. Jako muzyk sesyjny występował m.in z Andrea Bocellim, Krzysztofem Pendereckim, Krzesimirem Dębskim, Grzegorzem Turnauem i wieloma innymi artystami. Regularnie koncertuje z różnymi orkiestrami symfonicznymi m.in z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, z orkiestrą Passionart, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Od lat zafascynowany poezją Cypriana Kamila Norwida. W 2003 r. rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie pisząc muzykę do spektakli teatralnych z okazji Dni Norwidowskich. W 2008 r. wydał płytę do poezji Norwida pt. „Niksy”. Obecnie na stałe współpracuje z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Więcej informacji na stronie www.mateuszkluza.pl.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 Wydarzenie z udziałem publiczności, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: MKDNiS, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Opactwo Cystersów w Mogile.

 Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org