NOC POEZJI: Wiersz z fotografii – poeci o współczesnym podróżowaniu. Wernisaż wierszy Grupy Literackiej Sylaba

NOC POEZJI: Wiersz z fotografii – poeci o współczesnym podróżowaniu. Wernisaż wierszy Grupy Literackiej Sylaba 10 PaździernikPaź 2020 19:00os. Złotego Wieku 14, Kraków
LiteraturaSpotkanie kulturalneSztuka

10 października 2020 r., godz. 19:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Wydarzenie zaplanowane jako happening połączony z wernisażem wystawy zorganizowanej w Galerii m Klubu Kuźnia. Wstęp wolny.

Obcy już nam ten drobiazgowy, odświętny, nieśmiały i delikatny sposób oglądania, odczuwania, nasłuchiwania świata. My każdego lata rzucamy się na niego jak szaleni, opychamy się nim obiema rękami. (...) Świat mieści się w aparacie Kodaka, wspomnienia przesuwają się jak klatki filmu, wszystko jest niewyraźne i zlewa się ze sobą, a wspomnienia z podróży kurczą się do rozmiarów hasła.
Sándor Márai, „W podróży”

Fotografie wykonane przez członków Grupy Literackiej Sylaba i powiązane z nimi wiersze, napisane specjalnie na to wydarzenie, zainspirowane powyższym fragmentem teksu, zostaną ze sobą zestawione. Niekoniecznie, aby jedne objaśniały drugie, ale by tworzyły dialog między tradycyjnym a nowoczesnym sposobem patrzenia na rzeczywistość. Podczas happeningu uzupełniającego wernisaż wystawy, a nagrywanego i transmitowanego na Facebookowym profilu Klubu Kuźnia i Biblioteki Klubu Kuźnia, poeci odczytają swoje wiersze.
Wystawę będzie można oglądać w Galerii m Klubu Kuźnia OKN do 21 października 2020.

Wykonawcy: Michał Zabłocki, Grupa Literacka Sylaba

Michał Zabłocki – poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki UJ, od 2014 roku Prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Kraków. Warsztaty Grupy Literackiej Sylaba działającej przy Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida prowadzi od stycznia 2018 r.

Grupa Sylaba nie jest literacką grupą w słownikowym znaczeniu tego terminu. Grupę literacką tworzą konkretni twórcy zjednoczeni przez wspólny program i nierzadko osobę przywódcy, kogoś obdarzonego silniejszą indywidualnością poetycką, czy jedynie charyzmą. Sylabę jednoczy głównie miejsce spotkań – Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i odmienność tworzących grupę indywidualności. Każdy wnosi w jej budowę swoją literacką cegiełkę, a wszystkie one są jednakowo ważne. I może to właśnie dzięki temu grupa działa nieprzerwanie od 30. lat w Ośrodku Kultury Norwida i jest wyróżniającym się zjawiskiem na mapie kulturalnej Krakowa. W dorobku Sylaba ma 5 Almanachów wydanych w latach 1995, 2000, 2005, 2011 i 2018 oraz indywidualne tomiki poetyckie.

To tylko alternatywa:
W przypadku sytuacji zagrożenia epidemiologicznego lub stanem epidemii w kraju wydarzenie zostanie zrealizowane w Klubie Kuźnia OKN przy zastosowaniu koniecznych środków bezpieczeństwa, bez udziału publiczności, będzie nagrywane i transmitowane na Facebookowym profilu Klubu Kuźnia i Biblioteki Klubu Kuźnia
Zaprezentowane przez poetów wiersze zostaną wyeksponowane w Galerii m Klubu Kuźnia.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.okn.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

  • Organizator NOC POEZJI: Wiersz z fotografii – poeci o współczesnym podróżowaniu. Wernisaż wierszy Grupy Literackiej Sylaba
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org