fbpx

Moc Listopadowa. Moc zwijania się – warsztaty dla tych, którzy nie chcą stale biec przez życie

Moc Listopadowa. Moc zwijania się - warsztaty dla tych, którzy nie chcą stale biec przez życie 08 ListopadLis 2022 17:00 - 20:00os. Górali 4, Kraków

listopad 2022 r.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

ARTzona OKN zaprasza na czwartą edycję festiwalu stworzonego z myślą o kobietach „Moc Listopadowa”. Porozmawiamy o tym, jak o siebie dbać w różnych obszarach życia: Jak zadbać o ciało i umysł, rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Jak funkcjonować w czasie niewiadomym, w którym nie można planować? Jak stawiać czoła wszelkim trudom i wyzwaniom? Gdzie szukać wewnętrznej motywacji do działania? O tym wszystkim porozmawiamy podczas wydarzenia „Moc Listopadowa”

Spotkania poprowadzą: Weronika Idzikowska, Żaneta Lipiec-Goj, Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat, Monika Koruba, Justyna Ciahotna

8, 15 listopada 2022, wtorki / 17.00-20.00
Moc zwijania się – warsztaty dla tych, które nie chcą stale biec przez życie
Prowadzenie: Weronika Idzikowska.
Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]

Gdy pory roku wirują wokół nas, my, jako część natury, zmieniamy się wraz z nimi. Zbliżająca się zima szepcze swoje spokojne przesłanie: energia zwija się do środka, rośliny wracają do ziemi i my też nie musimy działać na pełnych obrotach. 

Można poczuć, że jest coś z nami nie tak, kiedy okazuje się, że dotychczasowe rutyny nie pasują do tego, co wkoło i odczuwamy dojmujący brak naturalnego światła, zimno, szarość, czerń. Nasza współczesna narracja kulturowa w dużej mierze jest odcięta od cyklów natury, z dala od medycyny zimowej. Staramy się być wiosną przez cały rok: wiecznie młodzi, aktywni, wzrastający, pogodni. Tymczasem bywa, że jesteśmy po prostu wyczerpani, nieświadomi, rozproszeni elektroniką, sztucznym światłem – w domach, w przestrzeniach publicznych.

Na warsztatach przyjrzymy się, do czego zaprasza nas nadchodząca zima – jak możemy kompostować to, co stare? Zatrzymać się, położyć w ciemności, smakując żyzną czerń wokół i spotykając się z tym, kim jesteśmy, kiedy odpuszczamy? Co to dla nas znaczy: zwinąć się, zatrzymać, odpuścić? 

Warsztaty oparte są o teorie i praktyki uważności i współczucia oraz rozwoju i wzmacniania rezyliencji. W trakcie spotkania będziemy pracować indywidualnie i w grupie, w zgodzie z własnymi potrzebami i gotowością.

Weronika Idzikowska – tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na co dzień zajmuje się pracą z bezradnością i sprawczością tych, którzy pracują bezpośrednio z innymi ludźmi, a także ekologią zasobów i przywództwa, filozofią i praktyką uważności oraz współczucia. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach myślenia i działania. Od kilkunastu lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych instytucji w komunikacji. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” i studia wokół tematów uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy). Zgłębia teorie i praktyki w duchu Porozumienia bez przemocy (Thom Bond, The New York Center for Nonviolent Communication), podejście do pracy z klientem w oparciu o teorię i praktyki Possibility Management oraz tematy związane z ekopsychologią, ekoterapią i głęboką ekologią. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan. Praktykuje obecność opartą o umiar i ciszę.

Kontakt:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

  • Organizator Moc Listopadowa. Moc zwijania się - warsztaty dla tych, którzy nie chcą stale biec przez życie
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org