Moc Listopadowa 2020 Festiwal Kobiet / warsztaty online

Moc Listopadowa 2020 Festiwal Kobiet / warsztaty online 09 ListopadLis 2020 - 24 ListopadLis 2020online
Dla dorosłychFestiwale

9-24 listopada 2020 r.
online

Zapraszamy na trzecią edycję festiwalu „Moc Listopadowa” stworzonego z myślą o kobietach. Porozmawiamy o tym, jak o siebie dbać w różnych obszarach życia? Jak zadbać o ciało i umysł, rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Jak funkcjonować w czasie niewiadomym, w którym nie można planować? Jak stawiać czoła wszelkim trudom i wyzwaniom? Gdzie szukać wewnętrznej motywacji do działania? Te wszystkie tematy poruszymy podczas listopadowych wieczorów.

Spotkania poprowadzą doskonałe prowadzące, trenerki i nauczycielki: Natalia Miłuńska, Zofia Noworól-Ostrowska, Żaneta Lipiec-Goj, Monika Lipowska, Katarzyna Kobylarczyk – KOBIETY niosące MOC.

Zapisy przez formularz: https://forms.gle/2G4tBmZszYysrbKQ7

- Ilość miejsc ograniczona.
- Udział w warsztatach jest bezpłatny.
- O przyjęciu na warsztaty będziemy informować mailowo od dnia 04.11.2020 r.
- W mailach będziemy podawać linki do warsztatów.

Organizatorem wydarzenia jest ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) we współpracy z Babkami z Nowej Huty. Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

PROGRAM

9 listopada 2020, poniedziałek / 17:00-20:30
Zaprzyjaźnij się z samą sobą – warsztat o byciu bliżej siebie (Zoom)

Dużo mówi się o relacjach partnerskich, czy zawodowych. Często jednak zapominamy o relacji najważniejszej z kimś kto nas nigdy nie opuści, z kimś, kto wie co jest dla nas najlepsze czyli z samą sobą. Naprawianie świata i wszelkiego rodzaju zmiany też powinnyśmy zaczynać od siebie. Dlatego warto nawiązać kontakt z samą sobą, odbudować utraconą relację, która gdzieś w natłoku zadań zniknęła. To tak jak z budową domu – fundamenty to podstawa. Kiedy odnajdziesz siebie, poczujesz szczęście – każdy kto pojawi się w twoim otoczeniu również je poczuje. Podobne przyciąga podobne. W związku z tym zapraszam Cię na warsztat, gdzie odbudujesz połączenie z samą sobą.

Cele spotkania:
– zatrzymanie się i sprawdzenie gdzie jesteś w relacji samej ze sobą
– zobaczenie prawdziwej siebie i otoczenie jej miłością i akceptacją
– kontakt z potrzebami, tym co jest dla Ciebie ważne
– zbadanie obszarów, które mają wpływ na jakość Twojego życia i zaplanowanie pracy nad nimi

Dla kogo warsztat?
Spotkanie jest adresowane do kobiet, które gdzieś zgubiły siebie i pragną na nowo nawiązać ze sobą kontakt, jednakże nie wiedzą od czego zacząć.
Zajęcia realizowane są w formie warsztatowej – praca w grupie, wymiana i dyskusja na forum, mini wykład, praca na własnych przykładach uczestników, praca z metaforą.

Prowadzenie:
Żaneta Lipiec-Goj – jestem coachem, trenerką oraz fanką komunikacji empatycznej. Pasjonuje mnie praca z kobietami. Bardzo lubię zajmować się obszarem rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji – prywatnych i zawodowych. Inspiruję do bycia w zgodzie ze sobą oraz otwartości na perspektywę innych osób. Prywatnie jestem mamą 4-letniego Staszka. Bardzo lubię zgiełk, hałas i życie w miejskiej dżungli. Pijam bardzo dużo kawy i jestem molem książkowym.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

12 listopada 2020, czwartek / 17:30-21:30
Budzenie seksualności (Zoom)

Przez spotkania poprowadzi nas pytanie: czym jest seksualność, energia seksualna i w jaki sposób możemy świadomie jej doświadczać? Zastanowimy się wspólnie, czego potrzebujemy, żeby otworzyć się na naszą seksualność i swobodnie ją wyrażać. Jaka jest rola poczucia bezpieczeństwa, a jaka kulturowych wzorów, w których zostałyśmy wychowane.

W części ćwiczeniowej spotkania zajmiemy się naszymi przekonaniami, a także nauczymy się jak w prosty sposób otworzyć się na czucie ciała i seksualności za pomocą świadomego ruchu i tańca.

Prowadzenie: Natalia Miłuńska
Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczycielkę. Przez ostatnich 15 lat zgłębiam temat kobiecego cyklu i ciała, zbieram obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badam wzory kultury, które mówią nam jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. Jestem edukatorką, antropolożką kultury, stworzyłam autorską metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 15 lat prowadzę wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. W swojej pracy łączę wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukuję nowych wzorców kobiecości. Od 2013 roku współprowadzę wyprawy śladami pokojowej cywilizacji starej Europy, między innymi na Kretę i Cyklady razem z moją mamą, Aniją Miłuńską (więcej na sladamibogini.pl). Jestem autorką książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność”. Piszę teraz książkę o cyklu menstruacyjnym. Uczyłam się pracy ze snami u Connie Kaplan, wysłuchałam i pracowałam z ponad 1300 snami. Obecnie prowadzę facebookową grupę Krąg Snów, gdzie śniący ludzie dzielą się swoimi snami. Więcej na: www.nataliamilunska.com

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

16 listopada 2020, poniedziałek / 17:00-20:30
Świadoma kobiecość – warsztat rozwojowy dla kobiet (Zoom)

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo natury, delikatności i mocy. W natłoku spraw zapominamy, jakie jesteśmy wspaniałe i jakie drzemią w nas możliwości. Nie jest też tajemnicą, że mamy skłonność do krytykowania siebie na każdym kroku. Nie doceniamy się na polu codziennego życia, pracy jak również w związkach. Zbyt wiele z nas jest w stanie wojny z własnym ciałem i pozostaje odłączona od rzeczywistości. Dlatego pragnę Cię zaprosić na spotkanie, gdzie będziesz mogła odkrywać swoją kobiecość na nowo. Jest to kierunek ku zakończeniu wojny ze swoim ciałem i dostrzeżeniu swojego piękna.

Cele spotkania:
– zrozumienie co to znaczy być świadomą kobietą
– zaobserwowanie swojej kobiecości – jaka ona jest
– poznanie sposobów, jak kobiety otwierają się na własną moc
– znalezienie odpowiedzi na pytanie : „jak możemy wzmocnić siebie i zaopiekować się swoją kobiecością?"

Dla kogo warsztat?
Spotkanie jest adresowane do kobiet, które czują, że gdzieś zgubiły tę piękną siebie i pragną odkryć swoją kobiecość na nowo.
Zajęcia realizowane są w formie warsztatowej – praca w grupie, wymiana i dyskusja na forum, mini-wykład, praca na własnych przykładach uczestników, praca z metaforą.

Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

17 listopada 2020, poniedziałek / 18:00-21:00
Moc ciemności – warsztat o tym, co nam przynosi spotkanie z ciemnością (Zoom)

W czasie, gdy dni są już bardzo krótkie zapraszamy na warsztat poświęcony ciemności i temu, jak można z niej czerpać. Będziemy wykonywać praktyki pozwalające na głębokie poczucie siebie, zwijanie się do środka, sięganie do tych wewnętrznych przestrzeni, które rzadko odwiedzamy. Sprawdzimy jakie odpowiedzi na ważne dla nas obecnie pytania przynosi nam wewnętrzny, skrywany głęboko głos oraz co do naszego świata wniosłaby energia płynąca z ciemności. W planie praktyki medytacyjne, uzupełnione o proste działania ruchowe oraz prowadzone wizualizacje. Osoby zapisane na warsztat otrzymają link i hasło do spotkania na Zoom oraz krótką instrukcję o tym, jak przygotować sobie przestrzeń do warsztatu. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie aplikacji zoom.us na urządzeniu oraz o punktualne przybycie.

Prowadzenie:
Zofia Noworól-Ostrowska – jestem nauczycielką jogi klasycznej i technik medytacyjnych, bywam choreografką i badaczką kultury. Prowadzę zajęcia improwizacji tańca, eksperymentalne działania ruchowe, praktyki zmysłowe i relaksacyjne. Założyłam Komuczemu - przestrzeń rozwoju osobistego, po to by wspierać Cię w wyciszaniu umysłu, zbliżaniu się do siebie, uważnym i radosnym doświadczaniu ciała i świata.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

18 listopada 2020, środa / 17:30-21:30
Cykl jako super power (Zoom)

Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się, czym różni się linearny wzorzec życia, relacji, pracy od wzorca cyklicznego. Jaka filozofia życia, relacji z samą sobą i światem płynie z cyklu. Omówię też 4 podstawowe fazy cyklu na poziomie fizycznym i psychologicznym, porozmawiamy o tym, jak możemy poznać swój rytm i z nim współpracować. Przyjrzymy się też temu, w jaki sposób kultura warunkuje nasze doświadczenie cyklu i w jaki sposób możemy go regulować, zmieniając nasze przekonania i styl życia. W jaki sposób możemy cykl respektować w codzienności, a tym samym transformować codzienność w bardziej karmiącą, przychylną nam i zgodną z naszym rytmem. Warsztat będzie miał formę wykładu/prezentacji połączonego/nej z ćwiczeniami. Każda uczestniczka będzie potrzebowała kartki papieru i kredek bądź flamastrów.

Prowadzenie: Natalia Miłuńska

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

19 listopada 2020, czwartek, 19:00

„KOBIETY NOWEJ HUTY. CEGŁY, PERŁY I PETARDY”. Spotkanie autorskie online z Katarzyną Kobylarczyk (Clickmeeting - www.okn.clickmeeting.com)
Organizator i informacje: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Zapisy: www.nhlab.okn.edu.pl i www.facebook.com/NHlabOKN
Limit miejsc: 50 os.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

20 listopada 2020, piątek / 17:00-20:00
Żadanice – magiczne lalki spełniające życzenia (Zoom lub Clickmeeting)

Jesień jest najlepszym czasem by zwinąć się w sobie i pod kocem, by przemyśleć wydarzenia z lata.
To dobry moment by zapytać się samej siebie „na czym mi zależy?" „co jest dla mnie najważniejsze?' „ku czemu czy komu chcę kierować uwagę i energię?"
Te ważne pytanie przychodzą do nas często w nieodpowiednich momentach. A jak by im wyjść naprzeciw?
Jeśli Ty też poszukujesz na nie odpowiedzi, zapraszam serdecznie na warsztaty wykonywania Żadanic – białoruskich lalek magicznych, które spełniają marzenia.
Jak to robią? Co jest potrzebne do tego by zaczęły działać? Jak z nim pracować ?
Dowiesz się wszystkiego w trakcie warsztatów.
Gotowi?
Zapraszamy serdecznie

Więcej o Żadanicach można przeczytać na stronie: www.urbanmagia.com

Prowadzenie:
Kasia Dorota Urban Magia / Kasia Dorota - ze śpiewem tradycyjnym pierwszy raz zetknęłam się podczas warsztatów muzyki tradycyjnej w 2010. Od tego czasu poszukuje okazji do wspólnego śpiewania. Z tego też powodu od 2015 roku organizuję cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego w ramach cyklu Rozśpiew w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
Pracę z głosem prowadzę głównie w postaci krótkich kursów oraz w połączeniu z pracą z ciałem we współpracy z Jalla! odzyskaj ciało.
Z wykształcenia animatorka kultury (animacja kultury na UJ w Krakowie oraz animator i menedżer kultury na UMSC w Lublinie) z zawodu edukatorka. W latach 2011 – 2017 pracowała jako trenerka i mentorka w polsko – ukraińsko –białoruskim programie edukacyjnym dla młodych aktywistów. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Szefowa w Urban Magii w ramach, której wykonuje przedmioty mocy i prowadzi współczesne rytuały przejścia.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

23 listopada 2020, poniedziałek / 17:00-20:00
Jak funkcjonować w czasie, w którym nie da się nic zaplanować (Skype lub Clickmeeting)

Jak funkcjonować w czasie, w którym nie da się nic zaplanować, w którym wszystko przewraca się do góry nogami w 5 minut? Jak funkcjonować w świecie podziałów i ograniczaniu swobód?
Jak przyjąć postawę otwarcia na wszystko, co jest…
Bez przywiązania do tego, jak myślimy, że ma być...
O życiu w zmianie i transformacji.

Prowadzenie:
Monika Lipowska - psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, specjalizującą się w psychologii prenatalnej i perinatalnej, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Pracuje z traumami (www.birthintobeing.com.pl) - towarzyszy w momentach przejścia, progach życia, tak, by osoby doświadczające ich, mogły przechodzić je w zaufaniu i żyć w zgodzie z własnym sercem i intuicją. Korzysta z tradycji rdzennych kultur, pracy z duchowością, korzystając z możliwości i potencjału różnych stanów świadomości. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" ( www.szczesliwa-mama.pl, www.facebook.com/Szczesliwa.Mama, www.birthintobeing.com.pl) - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. Metody Eleny Tonetti-Vladimirovej (przedstawicielka ruchu na rzecz naturalnych narodzin), przygotowują do porodu poprzez uzdrawianie własnych doświadczeń porodowych. Wspiera we wprowadzaniu zmian w swoim życiu. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem (masaż Lomi Lomi Nui). Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary). Sesje/warsztaty Birth Into Being (www.birthintobeing.com.pl) uzdrawianie własnej traumy narodzin, dzieciństwa. Fascynatka ciała, swobodnego bycia w nim i jego możliwości. Uwielbia muzykę, taniec, wspólnotowość i ludzi.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

24 listopada 2020, poniedziałek / 18:00-20:00
Warsztat relaksacyjny (Zoom)

Zapraszamy na warsztat relaksacyjny, podczas którego będziemy uczyć się lub praktykować odpuszczanie sobie, zrzucanie z siebie napięcia, uwalnianie stresu na poziomie ciała i umysłu. Istnieje wiele sposobów odpoczywania, ale nie wszystkie przynoszą ukojenie naszemu układowi nerwowemu. By się do niego zbliżyć wykorzystamy ruch, dotyk i elementy jogi: asany relaksacyjne, pranajamy (ćwiczenia oddechowe) i proste medytacje. Sprawdzimy, które praktyki pozwalają każdej z nas doświadczyć najgłębszego relaksu, byśmy mogły praktykować je, gdy poczujemy taką potrzebę. Osoby zapisane na warsztat otrzymają link i hasło do spotkania na Zoom oraz krótką instrukcję o tym, jak przygotować sobie przestrzeń do warsztatu. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie aplikacji zoom.us na urządzeniu oraz o punktualne przybycie.

Prowadzenie: Zofia Noworól-Ostrowska

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Organizatorem wydarzenia „Moc Listopadowa” jest ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) we współpracy z Babkami z Nowej Huty. Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

  • Organizator Moc Listopadowa 2020 Festiwal Kobiet / warsztaty online
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org