Mityczny bestiariusz – warsztaty literacko-historyczne

Mityczny bestiariusz – warsztaty literacko-historyczne 01 LutyLut 2023 10:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp: 30 zł

Obowiązują zapisy przez maila: j.lachiewicz@okn.edu.pl

Ilość miejsc ograniczona: 15 os. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.

Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+, KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Gdy za oknem ścina mróz, a słońca brak, proponujemy wyprawę do słonecznej Grecji i  Rzymu. Jednooki olbrzym? Latający koń? Trzygłowy pies? Wszystkie te dość niezwykłe stworzenia pojawiają się w greckich mitach i fascynują ludzi od wieków. Czy mogą wciąż nas inspirować? Co mówią nam o ludziach tamtych czasów, ich wyobraźni, wiedzy i wrażliwości? Podczas warsztatów zabawimy się w badaczy odległych kultur, poszukiwaczy historii niezwykłych, z których wspólnie utkamy świat podań i mitów. Warsztaty będą okazją do rozbudzania wyobraźni, zdolności do syntezy, szlifowania spostrzegawczości oraz elastyczności i kreatywności w samodzielnym myśleniu. Rozwijać będziemy się podczas wielu gier, zabaw, quizów, słowem: twórczej zabawy. Podczas zajęć poszerzamy tematykę dziecięcych zainteresowań, sięgając po literaturę w połączeniu z historią, sztuką i przyrodą. Zapraszamy do niezwykłej przygody – wspólnego kreowania mitycznego świata stworzeń. Obiecujemy, nie będziemy się nudzić!

Prowadząca: Urszula Czyszczoń-Tłomak – założycielka marki „Twórczy Ul” – twórczej przestrzeni, w której zaszczepiała dzieciom gen niezależnego myślenia o literaturze, historii i życiu, pracowała jako animatorka lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży w Zamku Królewskim na Wawelu. Polonistka i krytyczka literacka z wykształcenia. Organizatorka licznych projektów i warsztatów dla dzieci i dorosłych, instruktorka zajęć dla młodzieży i dorosłych, m.in. prowadzi cykliczne zajęcia: „Laboratorium słowa istotnego”.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida