Międzynarodowy Tydzień Bliskości

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 12 PaździernikPaź 2020 - 14 PaździernikPaź 2020os. Górali 4, Kraków
Dla dorosłychDla rodziców z maluszkami

12-14 października 2020 r.
ARTzona, os. Górali 4

ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Międzynarodowy Tydzień Bliskości to święto stworzone przez organizację BabyWearing International Inc., która propaguje noszenie dzieci w chustach, miękkich nosidłach czy po prostu w ramionach rodziców, ekologiczne metody i trendy w rodzicielstwie. Na całym świecie i w Polsce w czasie Międzynarodowego Tygodnia Bliskości organizowane są wykłady, warsztaty i akcje mające na celu promocję bliskości między dzieckiem a dorosłym.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z portalem Ekorodzice.pl

• Ilość miejsc ograniczona
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

PROGRAM:

12.10.2020 (poniedziałek)

10:30-11:20
Chwytanki czyli warsztat rozwojowy dla dzieci i rodziców
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa
Warsztat rozwojowy dla dzieci 10-24 m-ca ż. i rodziców. Będziemy wspierać rozwój koordynacji oko-ręka w zabawie przedmiotami codziennego użytku oraz materiałami i przyborami plastycznymi. Poznamy proste pomoce inspirujące do stymulacji wielozmysłowej, doświadczeń i eksperymentów w naszych codziennych przestrzeniach.

11:50-12:40
Podłogowe zabawy dla najmłodszych - warsztaty dla dzieci od 2 do 4 miesiąca
Prowadzenie: Maciek Kampa – fizjoterapeuta
W czasie, kiedy mamy dostęp do najróżniejszych zabawek, niezliczonej ilości zajęć stymulujących i rozwijających naszych najmłodszych, często zapominamy, że w każdym domu znajdziemy do dyspozycji zwykłą-niezwykłą przestrzeń. Przestrzeń podłogi, która może być wykorzystana przy niezliczonej ilości zabaw, a przede wszystkim może być miejscem, w którym nasze dziecko odkrywa swoje możliwości ruchowe oraz bezpieczne przemieszczanie się. Tą podłogową sprawność warto nabywać wspólnie. Da nam to ogromną satysfakcję z obserwacji postępów, podejmowanych wyzwań i zdobywanych nowych umiejętności przez nasze pociechy.

13.10.2020 (wtorek)

10:00-11:30
Rozwój mowy dziecka (poszczególne etapy, jak stymulować mowę dziecka, elementy karmienia dzieci)
Prowadzenie: Monika Cabała

14.10.2020 (środa)

10:30-13:00
Bliżej siebie, bliżej rodziny
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj
Kiedy stajemy się rodzicami nasz świat zyskuje na kolorach, nasze życie często przyspiesza, angażujemy się w wiele przedsięwzięć naraz, bierzemy na barki wieloskładnikową odpowiedzialność. To często wiąże się z szybkim tempem, zaangażowaniem i byciem dla innych, ale tez brakiem czasu dla siebie. Nie doceniamy siebie, nie widzimy się i nie wiemy co czujemy. Po prostu gubimy siebie.
Dlatego pragnę zaprosić Cię na warsztat, gdzie na chwilę zwolnimy i sprawdzimy co w Tobie jest żywe, czego potrzebujesz i co czujesz. Porozmawiamy o twoich potrzebach i uczuciach. Wierzę, że gdy jesteśmy bliżej siebie, wiemy co w nas żyje – jesteśmy autentyczni, dzięki czemu jesteśmy bliżej innych osób.
Dla kogo jest ten warsztat? Dla każdego rodzica, który potrzebuje złapać powietrza w płuca i skontaktować się sam ze sobą. Dla każdej mamy, taty, którzy potrzebują pobyć bliżej siebie.

Finał konkursu „Kraków stawia na Rodzinę, Rodzina stawia na Kraków”

Organizator wydarzeń: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

1) Warsztaty odbywają się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/.
2) Administratorem Państwa danych jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31 – 959 Kraków. Adres email: sekretariat@okn.edu.pl, telefon: + 48 12 644 27 65. Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://www.okn.edu.pl/.../2062-klauzula-informacyjna-o... klauzulą informacyjną na temat przetwarzania przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida danych osobowych.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, k.szczesniak@okn.edu.pl