Małe Laboratorium Dziedzictwa: Tkana łąka

Małe Laboratorium Dziedzictwa: Tkana łąka 06 PaździernikPaź 2021 17:00 - 18:30os. Górali 5, Kraków
Dla dzieci

6 października 2021 r., godz. 17:00-18:30
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5

Kreatywne warsztaty wyplatania tkanej łąki, czyli makatki z naturalnych materiałów i roślin, które możemy znaleźć w pobliżu Łąk Nowohuckich. Na przygotowanych wcześniej krosnach, dzieci zaznajomią się z podstawami tkania. Z wykorzystaniem poznanych splotów tkackich, resztek materiałów, sznurków, traw i kwiatów wykonają małą makatkę. Podczas warsztatów spojrzymy na rośliny występujące na Łąkach Nowohuckich, opowiemy o ich znaczeniu dla ekosystemu, a także utrwalimy zdobytą wiedzę tworząc naturalne dzieła.  Głównym celem warsztatów jest rozwój manualny dzieci, kształcenie koncentracji, rozbudzenie kreatywności i zapoznanie uczestników ze sztuką w nowoczesnej formie,  ale także kształtowanie proekologicznych wartości. 

Na warsztaty obowiązują zapisy - LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO
Termin zapisów: do 4.10.2021 r.
Limit miejsc: 10 osób.
Wstęp: 15 zł/os.

Małe Laboratorium Dziedzictwa - comiesięczne zajęcia dla niewielkiej grupy dzieci o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym, szczególnie Nowej Huty. Każde spotkanie posiada osobny temat. Podczas zajęć prowadzący i uczestnicy wspólnie podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo niematerialne, architektura, rzeźby plenerowe czy Łąki Nowohuckie. Istotą spotkań jest nie tylko opowiadanie o dziedzictwie, ale przede wszystkim interpretowanie go wspólnie z uczestnikami i pobudzenie ich do własnych przemyśleń. Zgodnie z teorią interpretacji dziedzictwa Freemana Tildena prowadzący starają się wyjaśniać znaczenia i zależności dziedzictwa, dostosowując przekaz do możliwości i kompetencji odbiorców. Poprzez różne interaktywne formy warsztatowe tworzone są warunki do bezpośredniego doświadczania dziedzictwa i eksperymentowania z nim. Proponowana formuła prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią. 

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org