Małe Laboratorium Dziedzictwa – spotkanie organizacyjne

Małe Laboratorium Dziedzictwa – spotkanie organizacyjne 23 WrzesieńWrz 2020 17:00 - 18:00os. Górali 4, Kraków
Dla dzieciNowa Huta

23 września 2020 r., godz. 17:00
ARTzona, os. Górali 4

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23.09.2020 r. o godz. 17:00 w holu w ARTzonie (os. Górali 4). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz: LINK (limit miejsc: 13 os.)

Każde spotkania posiadają osobny temat. Podczas zajęć prowadzący i uczestnicy wspólnie podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo niematerialne, architektura, rzeźby plenerowe czy Łąki Nowohuckie. Istotą spotkań jest nie tylko opowiadanie o dziedzictwie, ale przede wszystkim interpretowanie go wspólnie z uczestnikami i pobudzenie ich do własnych przemyśleń. Zgodnie z teorią interpretacji dziedzictwa Freemana Tildena prowadzący starają się wyjaśniać znaczenia i zależności dziedzictwa, dostosowując przekaz do możliwości i kompetencji odbiorców. Poprzez różne interaktywne formy warsztatowe tworzone są warunki do bezpośredniego doświadczania dziedzictwa i eksperymentowania z nim. Część zajęć odbywa się stacjonarnie w budynku, a część w formie warsztatów terenowych, spacerów i gier. Proponowana formuła prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią.

Zajęcia odbywać się będą w środy, godz. 17:00-18:00 w Budynku Głównym (os. Górali 5)
Cena: 15 zł / zajęcia lub 50 zł / miesiąc
Zapisy: tel. 12 644 27 65 w. 47, nhlab@okn.edu.pl (nabór do 23.09.2020 r.)
Limit miejsc: 10 osób / zajęcia (pierwszeństwo posiadają osoby zapisane na cały miesiąc)

Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier, Elżbieta Urbańska-Kłapa, Magdalena Kotula, Jarosław Klaś
dr Maria Wąchała-Skindzier - historyczka, muzeolożka. Rozprawę doktorską na Wydziale Historycznym UJ poświeciła obecności PRL-u w narracjach muzealnych. Badaczka historii i mitów Nowej Huty.
Elżbieta Urbańska-Kłapa – propagatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej, absolwentka Wydziału Ogrodniczego na Akademii Rolniczej w Krakowie.
Magdalena Kotula – animatorka zajęć dla dzieci, absolwentka kulturoznawstwa ze specjalnością filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury, kończy rozprawę doktorską o zarządzaniu dziedzictwem kulturowym na przykładzie Nowej Huty na UJ.

Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida