Małe Laboratorium Dziedzictwa: JAK BUDUJE SIĘ MIASTO-OGRÓD?

Małe Laboratorium Dziedzictwa: JAK BUDUJE SIĘ MIASTO-OGRÓD? 08 WrzesieńWrz 2021 17:00 - 18:00os. Górali 5, Kraków

8 września 2021 r., godz. 17:00-18:30
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida os.  Górali 5

Kreatywne warsztaty planowania urbanistycznego dla dzieci w wieku 9-12 lat w ramach cyklu Małe Laboratorium Dziedzictwa.

Podczas spotkania – wychodząc od planu dzielnicy Nowa Huta – weźmiemy na warsztat (dosłownie) koncepcję „miasta-ogrodu” oraz idę „jednostki sąsiedzkiej”, by na ich przykładzie poznać trudno brzmiące pojęcie „planowania przestrzennego”.

W celu zrozumieniu etapów i złożoności procesu gospodarowania przestrzenią miejską, zaczniemy od skali mikro by przejść do skali makro. Na początku poznamy zawody m.in. geodety, architekta, urbanisty i na przykładzie budowy domu (od pustej działki po budynek z ogrodem) prześledzimy ich rolę i zadania. Następnie, w oparciu o nasze własne doświadczenia wynikające z miejsca zamieszkania (osiedle-dzielnica-miasto) przejdziemy do rozważań nad przestrzenią miejską. W części warsztatowej, każde dziecko stworzy osobny projekt zagospodarowania przestrzennego, który z wyobraźni przeniesie na własnoręcznie wykonaną makietę dzielnicy marzeń.

Warsztaty:

  • objaśniają proces planowana przestrzennego,
  • rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną,
  • tłumaczą rolę mieszkańców i ich potrzeb w kształtowaniu tkanki miejskiej.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ
Termin zapisów: do 6 września 2021 r.
Wstęp: 15 zł (honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu).

Małe Laboratorium Dziedzictwa - comiesięczne zajęcia dla dzieci, na których poruszamy problematykę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, w szczególności Nowej Huty. Każde spotkanie posiada osobny temat. Podczas zajęć prowadzący i uczestnicy wspólnie podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo niematerialne, architektura, rzeźby plenerowe czy Łąki Nowohuckie. Istotą spotkań jest nie tylko opowiadanie o dziedzictwie, ale przede wszystkim interpretowanie go wspólnie z uczestnikami i pobudzenie ich do własnych przemyśleń. Zgodnie z teorią interpretacji dziedzictwa Freemana Tildena prowadzący starają się wyjaśniać znaczenia i zależności dziedzictwa, dostosowując przekaz do możliwości i kompetencji odbiorców. Poprzez różne interaktywne formy warsztatowe tworzone są warunki do bezpośredniego doświadczania dziedzictwa i eksperymentowania z nim.  Proponowana formuła prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org