fbpx

MAŁE LABORATORIUM DZIEDZICTWA. Jak buduje się miasto-ogród?

MAŁE LABORATORIUM DZIEDZICTWA. Jak buduje się miasto-ogród? 07 ListopadLis 2020 16:00 - 17:30os. Górali 5, Kraków
Dla dzieci

7 listopada 2020 r., godz. 16:00-17:30
Budynek Główny, os. Górali 5

Kreatywne warsztaty planowania urbanistycznego dla dzieci w wieku 8-12 lat w ramach cyklu Małe Laboratorium Dziedzictwa. Limit miejsc: 7 os. Obowiązują zapisy (do 5.11.2020 r. do godz. 15:30).

Podczas spotkania – wychodząc od planu dzielnicy Nowa Huta - weźmiemy na warsztat (dosłownie) koncepcję „miasta-ogrodu” oraz ideę „jednostki sąsiedzkiej”, by na ich przykładzie poznać trudno brzmiące pojęcie „planowania przestrzennego”.

W celu zrozumieniu etapów i złożoności procesu zagospodarowywania przestrzeni miejskiej, zaczniemy od skali mikro by przejść do skali makro. Na początku poznamy zawody m.in. geodety, architekta, urbanisty i na przykładzie budowy domu (od pustej działki po budynek z ogrodem) prześledzimy ich rolę i zadania. Następnie, w oparciu o nasze własne doświadczenia wynikające z miejsca zamieszkania (osiedle-dzielnica-miasto) przejdziemy do rozważań nad przestrzenią miejską. W części warsztatowej spotkania, każde dziecko stworzy osobny projekt zagospodarowania przestrzennego, który z wyobraźni przeniesie na własnoręcznie wykonaną makietę dzielnicy marzeń.

Warsztaty:
- objaśniają proces planowana przestrzennego
- rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną
- tłumaczą rolę mieszkańców i ich potrzeb w kształtowaniu tkanki miejskiej

Wstęp: 15 zł (honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu).

Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy -> LINK DO FORMULARZA (do 5.11.2020 do godz. 15:30).

Wydarzenie odbywać się będzie w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w spotkaniu oznacza ich akceptację.

Małe Laboratorium Dziedzictwa - comiesięczne zajęcia dla niewielkiej grupy dzieci o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym, szczególnie Nowej Huty. Każde spotkanie posiada osobny temat. Podczas zajęć prowadzący i uczestnicy wspólnie podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo niematerialne, architektura, rzeźby plenerowe czy Łąki Nowohuckie. Istotą spotkań jest nie tylko opowiadanie o dziedzictwie, ale przede wszystkim interpretowanie go wspólnie z uczestnikami i pobudzenie ich do własnych przemyśleń. Zgodnie z teorią interpretacji dziedzictwa Freemana Tildena prowadzący starają się wyjaśniać znaczenia i zależności dziedzictwa, dostosowując przekaz do możliwości i kompetencji odbiorców. Poprzez różne interaktywne formy warsztatowe tworzone są warunki do bezpośredniego doświadczania dziedzictwa i eksperymentowania z nim. Proponowana formuła prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org