Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU –  PRZĄŚNICZKA. Premiera wydawnictwa muzyczno-filmowego z nagraniem w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego w wykonaniu Chóru Ludowego z Nowej Huty / sekcja dziecięca 18 WrzesieńWrz 2021 16:00os. Górali 4, Kraków

18 września 2021 r., godz. 16:00
ARTzona, os. Górali 4

Premiera wydawnictwa muzyczno-filmowego, na które złoży się nagranie pieśni skomponowanej przez Stanisława Moniuszko do słów Jana Czeczota w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego oraz specjalnie przygotowany wideoklip. Nagranie w wykonaniu Chóru Ludowego z Nowej Huty sekcja dziecięca zrealizowano w studio nagrań Stylowa Nowa Huta w ARTzonie w ramach projektu Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU.

Dofinansowano ze środków ArcelorMittal Poland S.A. oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wydarzenie w ramach Zajrzyj do Huty 2021.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

Mała LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU to projekt adresowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Krakowa. W trakcie wydarzenia, typowo miejska dzielnica - Nowa Huta - stanie się przestrzenią folkloru, muzyki, tradycji i rękodzieła ludowego. Uczestnicy poznają charakterystyczne dla kultury ludowej znaczenia, elementy i zastosowania kultywowane dawniej i obecnie w regionie. Finałem Małej LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU będzie premiera nagrania utworu "Prząśniczka" w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego, w wykonaniu sekcji dziecięcej Chóru Ludowego z Nowej Huty.

Wydarzenia zrealizowane w ramach projektu:

5.07, godz. 11:00-13:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / skrzynie malowane w zalipiańskie wzory / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7 - 12 lat
Warsztaty zdobnictwa ludowego, podczas których uczestnicy zdobili drewniane skrzynki na skarby, wykorzystując do tego motywy kwiatowe z zalipiańskich domostw. Spotkanie poprowadziła Julia Lachiewicz.

12.07, godz. 17:00-18:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / folklorowe drukowanie / warsztaty graficzne dla dzieci w wieku 6 - 10 lat, rodziców i opiekunów
Rodzinne warsztaty graficzne, podczas których uczestnicy tworzyli matryce inspirowane wzorami ludowymi z regionu Małopolska, a następnie przygotowanymi przez siebie projektami zdobili torby materiałowe. Spotkanie poprowadziła Marta Kozłowska.

17.08, godz. 10:00-11:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / nowohuckie wycinanki / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat
Warsztaty przybliżające historię i sztukę wycinankarstwa, podczas których uczestnicy poznali tradycje związane z tym rodzajem sztuki ludowej oraz wykonali tradycyjne wycinanki z papieru inspirowane wzorami pochodzącymi z regionu Małopolska. Spotkanie poprowadziła Gosia Hajto.

27.08, godz. 18.00
DOMINO SŁOWIAN. Wernisaż wystawy przygotowanej przez grupę Miejskie Hafciarki.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: m.hajto@okn.edu.pl