KULTURA BARDZIEJ DOSTĘPNA – szkolenie warsztatowe dla kadr kultury

KULTURA BARDZIEJ DOSTĘPNA – szkolenie warsztatowe dla kadr kultury 05 MajMaj 2021 10:00 - 13:30online

5 maja 2021 r., godz. 10:00-13:30
Online: Zoom

W czasie spotkania porozmawiamy o języku, podstawowych zagadnieniach dotyczących praw i potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także o praktycznych wskazówkach, próbując przenieść to na grunt działań kulturalnych.

Jak włączać osoby z niepełnosprawnościami także jako osoby, które sztukę mogą odbierać, ale też tworzyć i udostępniać innym? Co zrobić, żeby kultura była bardziej dostępna? Jaką rolę możesz odegrać indywidualnie? Co da się zmienić zespołowo? Jak rozumieć dostępność i jakie są przykładowe sposoby jej wdrażania? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć właśnie na naszych e-warsztatach. Ale to też miejsce na zadanie wszelkich pytań w tym temacie, które mogą ci się wydawać niefortunne lub wynikają z twojego doświadczenia. To też miejsce na wątpliwości. Zastanowimy się wreszcie, czym jest norma i czy tak naprawdę jest nam potrzebna, i w życiu, i w kulturze.

Prowadzenie: Katarzyna Bierzanowska – tłumaczka audiowizualna, autorka inicjatywy Pełnoprawna, edukatorka, aktywistka, członkini kolektywu Artykuł 6.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ.
Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy „Maj Równości”.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/artzona