Ludowe pająki dobrych myśli

Ludowe pająki dobrych myśli 03 LutyLut 2023 10:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp: 30 zł

Obowiązują zapisy przez maila: j.lachiewicz@okn.edu.pl

Ilość miejsc ograniczona: 15 os. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.

Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+, KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Opis: Pająki to ludowe ozdoby tworzone w okresie zimy, najczęściej przed przesileniem zimowym oraz wiosennym. Ich zadaniem jest ochrona domu, zapewnienie zdrowia domownikom oraz przywołanie dobrych mocy i myśli. Pająki wieszane są w miejscu ważnym dla całej rodziny. Może to być miejsce, gdzie wiszą zdjęcia rodzinne lub prace plastyczne przyniesione ze szkoły. Może to być także miejsce, gdzie wspólnie siadamy do stołu lub miejsce gdzie odrabiamy lekcje. Ważne, by w momencie zawieszenia pająka pomyśleć coś dobrego i uwierzyć w jego moc.

Podczas warsztatu wykonamy prostą konstrukcje pająka ludowego na bazie obręczy oraz poszczególne elementy. Warsztat będzie podzielony na trzy części: stworzenie konstrukcji, wykonanie ozdób z bibuły oraz połączenie wszystkich elementów.

Prowadząca: Paulina Maciaszek – animatorka kultury, pedagożka i artystka. Kierowniczka Pracowni Praktyk Rozwojowych w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów edukacyjnych i artystycznych m.in. Dotknij Sztuki – kultura dostępna dla dzieci, Ekipa Dobra- Młodzieżowego Centrum Wolontariatu w ARTzonie, Letnia Akademia Folkloru. Pasjonatka rękodzieła, kultury ludowej i tradycyjnej, koordynatorka i założycielka grupy Miejskie Hafciarki w ARTzonie. Na co dzień instruktorka warsztatów ceramiki podróżniczej, spotkań sensorycznych  „Sensory Sztuki", inicjatorka działań dla dzieci, młodzieży i rodzin w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida