Literacki Wtorek Czytelników. Wobec inności. Odmienność w literaturze dla dzieci i dorosłych 26 KwiecieńKw. 2022 17:00os. Złotego Wieku 14, Kraków

26 kwietnia 2022 r., godz. 17:00.
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Złotego Wieku 14.

Wstęp wolny.

Inny, obcy – te pojęcia od dawna inspirują pisarzy i filozofów, wspomnieć tu można choćby Alberta Camusa czy Emmanuela Lévinasa. Czym jednak właściwie jest inność? Jak ją rozumie współczesna literatura beletrystyczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Jakiego typu odmienność szczególnie interesuje dziś pisarzy i czytelników? Na spotkaniu dokonamy subiektywnego przeglądu literatury opisującej inność wynikającą zarówno z pochodzenia, statusu ekonomicznego, choroby czy wewnętrznego odczucia oraz porozmawiamy o tym, czym inność jest dzisiaj dla nas samych.

Literackie Wtorki Czytelników to spotkania z literaturą, które odbywają się od wielu lat w Bibliotece Klubu Kuźnia OKN i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek.

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
biblioteka@kuznia.edu.pl
okn.edu.pl/biblioteka-klubu-kuznia