Łąki i lasy. Warsztaty ekologiczno-artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat

Łąki i lasy. Warsztaty ekologiczno-artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat 17 StyczeńSty 2022 10:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków

17 stycznia 2022 r., godz. 10:00-13:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp: 30 zł (respektujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+, KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem). Limit: 12 osób; decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy od 3.01.2022 r. poprzez formularz na stronie: https://okn.edu.pl/strona-glowna/wydarzenia/aktualne-zapisy/.
Szczegółowe informacje: m.kotula@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 wew. 20.

Łąki i Lasy to zajęcia ekologiczno-artystyczne, podczas których uczestnicy będą tworzyć szyszki dla ptaków, wyplatać recyklingowe makatki i zapoznają się z podstawami dendrologii. Oprócz części twórczej, przekazujemy podstawową wiedzę z zakresu ekologii i botaniki. Prócz tworzenia, zachęcimy uczestników także do odkrywania naszego zielonego dziedzictwa, jakim są Łąki Nowohuckie – miejsce idealne na rodzinny spacer, pełne unikalnej flory i fauny. Podczas warsztatów wykorzystywać będziemy resztki materiałów, aby prace były formą kreatywnego recyklingu.

W części warsztatowej dowiemy się „o czym szumią drzewa”, czy mogą się ze sobą komunikować, jak wiele lat mogą żyć i jak obliczać ich wiek. Zajrzymy do pnia drzewa i spróbujemy przekonać się, co się w nim kryje. Zrobimy własnoręczne szyszki do dokarmiania ptaków zimą, które zawisnąć mogą na gałęziach drzew i krzewów. Na koniec spróbujemy z resztek sznurków i patyków, wypleść ekologiczną makatkę-łąkę. Zajęcia mają na celu pobudzić i zachęcić dzieci do własnych przemyśleń oraz stworzyć im bezpieczną przestrzeń do ekspresji twórczej.

Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa, Julia Lachiewicz.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida