Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie: POKAZ FILMÓW KONKURSOWYCH I FINAŁ PROGRAMU EDUKACYJNEGO 16 CzerwiecCze 2021 11:00os. Górali 5, Kraków
Ekologia

16 czerwca 2021 r., godz. 11:00
Kino Sfinks, os. Górali 5

Spotkanie finałowe programu edukacyjnego pn. „Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie”. W programie spotkania: posumowanie zrealizowanych działań, ogłoszenie wyników konkursu filmowego oraz pokaz najwyżej ocenionych filmów o tematyce ekologicznej realizowanych przez drużyny szkolne. Spotkanie będzie również okazją do złożenia podziękowań za całoroczną pracę w programie.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 45 os.
- termin zapisów: do 11.06.2021 r.

Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie – program edukacyjny dla młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat realizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.
Z jednej strony prezentujemy ekstremalne katastrofy ekologiczne mające miejsce w Polsce i na świecie, tłumaczymy ich przyczyny i konsekwencje, formułujemy wnioski i opinie, ale przede wszystkim poszukujemy działań i postaw, które w naszym najbliższym otoczeniu mogą zapoczątkować rozwiązywanie globalnych problemów ekologicznych. Głównym celem jest budowanie świadomych i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”.
Program realizowany jest w nurcie edukacji globalnej, uczącej rozumienia i świadomego reagowania na ważne zjawiska o zasięgu globalnym. Składa się z wykładów tematycznych oraz konkursu na krótkometrażowy film w tematyce programu z przesłaniem „do świata”.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa