Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie: KATASTROFALNE ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA PRZEZ EMISJE ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH Z DZIAŁALNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ – CZY NA ZIEMI W OGÓLE WYSTĘPUJĄ „CZYSTE” TERENY NIEOBJĘTE WPŁYWAMI ANTROPOGENICZNYMI? (webinar) 25 MarzecMar 2021 11:00online
Ekologia

25 marca 2021 r., godz. 11:00
Online: Facebook

Trzecie spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie”, podczas którego zostaną zaprezentowane największe katastrofy ekologiczne, które wydarzyły się w historii świata. Będzie to okazja do poznania ich konsekwencji, wpływu na budzenie proekologicznej świadomość ludzkości, a także znaczenia regulacji prawnych w zrównoważonym korzystaniu z  środowiska.

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ.

Prowadzenie: dr hab. inż. Mariusz Czop, prof. AGH – specjalista z zakresu hydrogeologii, gospodarki wodnej i ochrony wód oraz inżynierii środowiska, w tym w szczególności w tematyce modelowania, przenoszenia i transformacji zanieczyszczeń w środowisku. Autor lub współautor około 120 publikacji naukowych, około 350 opracowań naukowo-badawczych oraz badawczo-rozwojowych dla przemysłu, w tym głównie dla zakładów górniczych i energetycznych oraz zakładów wodociągowych, a także jednostek samorządowych. Popularyzator tematów związanych z ochroną środowiska i gospodarką, uczestnik licznych audycji radiowych i telewizyjnych, pomysłodawca i realizator społecznych kampanii informacyjnych.

Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie – program edukacyjny dla młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat realizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Z jednej strony prezentujemy ekstremalne katastrofy ekologiczne mające miejsce w Polsce i na świecie, tłumaczymy ich przyczyny i konsekwencje, formułujemy wnioski i opinie, ale przede wszystkim poszukujemy działań i postaw, które w naszym najbliższym otoczeniu mogą zapoczątkować rozwiązywanie globalnych problemów ekologicznych. Głównym celem jest budowanie świadomych i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Program realizowany jest w nurcie edukacji globalnej, uczącej rozumienia i świadomego reagowania na ważne zjawiska o zasięgu globalnym. Składa się z wykładów tematycznych oraz konkursu na krótkometrażowy film w tematyce programu z przesłaniem „do świata”.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków