Krzyk Ziemi! #2 Być odpowiedzialnym w świecie globalnym. Jak odpoczywanie może pomóc nam ocalić świat? 25 MajMaj 2022 11:00online

25 maja 2022 r., godz. 11:00.
Webinar na www.okn.clickmeeting.com

Wstęp wolny. Limit miejsc: 50 osób. Obowiązują zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]

Webinar w ramach programu edukacyjnego Krzyk Ziemi! #2: Być odpowiedzialnym w świecie globalnym, dedykowanego szczególnie grupom uczniów w wieku 12-17 lat z małopolskich szkół.

Prowadzenie: dr Joanna Grzymała-Moszczyńska (Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Podczas tego krótkiego wykładu zajmiemy się tym, w jaki sposób możemy odpoczywać w sposób przyjazny dla klimatu i przyrody. Zastanowimy się nad tym, jakie sposoby spędzania wolnego czasu są dobre dla nas i dla Ziemi, a które mogą być potencjalnie mniej pożądane z tej perspektywy.

dr Joanna Grzymała-Moszczyńska - psycholożka, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiel-lońskiego. Zajmuje się badaniem tego, dlaczego ludzie działają na rzecz dobra wspólnego, łącząc swoje doświadczenia aktywistki z perspektywą naukową. Autorka kilkudziesięciu prac naukowych. Angażuje się także w prace serwisu Nauka dla Przyrody.

KRZYK ZIEMI! #2 BYĆ ODPOWIEDZIALNYM W ŚWIECIE GLOBALNYM – program edukacyjny, dedykowany szczególnie grupom uczniów w wieku 12-17 lat z małopolskich szkół, którego celem jest poznawanie zależności współczesnego świata i próba zrozumienia globalnych procesów. Uczy analitycznego i krytycznego myślenia, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, budowania postaw solidarności, otwartości, a przede wszystkim odpowiedzialności w globalnym świecie.

Partner: Stowarzyszenie Fashion Revolution Polska.

Dofinansowano ze środków Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida