Kreacje. W sieci kultury: Dzika Huta

Kreacje. W sieci kultury: Dzika Huta 26 WrzesieńWrz 2020 11:00 - 14:00os. Górali 4, Kraków
Dla dzieciEkologia

26 września 2020 r., godz. 11:00-14:00
ARTzona, os. Górali 4

Dzikie Dzieci zapraszają do najzieleńszej dzielnicy w Krakowie - Nowej Huty, do Tajemniczego Ogrodu ARTzony. Miejsce, w którym będziemy obcować z naturą. Będziemy gotować placki z piasku, torty z błota i zupę z roślin. Tak, jak nasi rodzice, lubimy kolekcjonować kamienie, pogrzebać patykiem w piasku, pobrudzić się, pobawić się ziemią i wodą, poobserwować przyrodę z bliska. Czas na nieograniczoną kreatywność.
Dzikie Dzieci zapraszają na naturalny plac zabaw w ogrodzie ARTzony. Poczujcie radość i poczujcie się, jak u siebie.

Co na Was czeka:
1) najprawdziwsza kuchnia błotna z naturalnymi produktami
2) ścieżka sensoryczna
3) leśna biblioteka
4) slackline
i oczywiście fajne warsztaty: stolarskie, warsztaty z ratownikiem i leśne warsztaty tworzenia wieńców z wikliny, ozdobionych kwiatami.

HARMONOGRAM:

11:00-12:00
Warsztat leśny, tworzenie wieńców z wikliny, ozdobionych darami natury (liście, kwiaty) prowadząca Magda Paldeak | autorka zajęć outdoorowych dla dzieci i rodziców „Uczenie w terenie”

11:00-13:00
Warsztat stolarski, w parach rodzic-dziecko wykonają drewniany karmnik dla ptaków. prowadzący Piotr Wołkowski

12:00-13:00
Spotkanie z ratownikiem, czyli pogadanka na temat bezpieczeństwa w terenie, prowadzący Błażej Mazurkiewicz | ratownik, prowadzący na temat bezpieczeństwa na terenach leśnych

11:00-14:00
Stanowiska wolnej zabawy:
1) Kuchnia błotna - w której można gotować wszystkie naturalne produkty (błoto, patyki, szyszki, produkty spożywcze), opieka Anna Kosibowicz i Marta Iwińska
2) Slackline - rozwieszona bezpiecznie między drzewami do balansowania, opieka Georgina Cieślik
3) Ścieżka sensoryczna - ścieżka wypełniona naturalnymi materiałami (kamienie, kora, szyszki, piasek) - stanowisko z gotowymi materiałami do tworzenia i ozdabiania prac, opieka Georgina Cieślik
4) Leśna czytelnia - dla dzieci i rodziców, podczas wydarzenia będzie można się zaszyć w cieniu drzewa z książką związaną z edukacją przyrodniczą, opieka Marta Iwińska

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Ilość miejsc ograniczona.

Rejestracja na warsztaty i wydarzenie: j.lachiewicz@okn.edu.pl od dnia 11.09.2020 r. do wyczerpania miejsc.

Prosimy o przesłanie wiadomości zgodnie z poniższymi wskazówkami:
Tytuł maila: „Dzika Huta” zapis na warsztaty
W treści maila prosimy o podanie:
• Imienia i nazwiska osoby zgłaszającej – liczby uczestników (rodzice+dzieci+wiek dzieci)
• Nazwy warsztatów, którymi są Państwo zainteresowani
• Telefonu do kontaktu