Kraków z dreszczykiem: #2 STUDENCKA REBELIA W GRODZIE KRAKA

Kraków z dreszczykiem: #2 STUDENCKA REBELIA W GRODZIE KRAKA 24 MarzecMar 2021 21:00online

24 marca 2021 r., godz. 21:00
Online: Facebook/YouTube

Kraków studentami stoi od dawien dawna. Żacy wpisali się w historię i pejzaż kulturowy naszego miasta. Tym bardziej odczuwalny jest ich brak w dobie pandemii. Brać studencka to społeczność barwna, inteligentna i wesoła, ale też skora do bitki, napitku, burd i awangardy. O tym jak bardzo, opowie nam drugi odcinek podcastu z serii „Kraków z dreszczykiem”. Wysłuchamy historii z 1549 roku, kiedy to żacy na skutek chuligańskiego wybryku na tle obyczajowym wdali się w potężny spór z wpływowym kanonikiem Andrzejem Czarnkowskim. Jakie były przyczyny tego zadrażnienia i jego dalsze losy, przekonamy się już 24 marca o 21:00. Bądźcie z nami. Zapraszamy!

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na Facebooku oraz na kanale YouTube Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida:
- Facebook: KLIKNIJ TUTAJ
- YouTube: KLIKNIJ TUTAJ

„Kraków z dreszczykiem” to druga seria popularnych podcastów, prowadzonych przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem rozszerzamy mroczne opowieści na cały Kraków i ziemię krakowską. Będziemy opowiadać nie tylko o współczesności, ale przeniesiemy się też do odległych epok historycznych. Przekonamy się jakich zbrodni i występków dopuszczali się żacy i mieszczanie krakowscy. Co w potoku rusieckim robiła ręka młodego mężczyzny, kto zabił i więził młodą dziewczynę, co wydarzyło się w „krwawą niedzielę” przy ul. Św. Gertrudy, czyje ciało znaleziono poćwiartowane w lesie? Te i wiele innych zagadkowych wydarzeń z naszego miasta wysłuchamy w najnowszej serii podcastów.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida