Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną 01 GrudzieńGru 2020 - 16 GrudzieńGru 2020
Dla dzieciKonkursy

Czy wiesz, że pierwsze kartki świąteczne zostały wysłane w 1843 roku? Na ten pomysł wpadł Henry Cole, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Co roku wysyłał on każdemu znajomemu długi list świąteczny. Było to bardzo czasochłonne zajęcie. Pewnego razu wpadł na pomysł stworzenia ilustracji, którą mógłby rozesłać bliskim wraz z krótkim tekstem. Ilustrację na bożonarodzeniową kartkę dyrektora muzeum stworzył rysownik John Callcott Horsley.

Dziś wczuj się w rysownika Johna Callcotta Horsley’a i stwórz własną bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Dostarcz swoją pracę osobiście do Klubu Kuźnia do 16 grudnia 2020 roku między godziną 13:00 a 15:00 i zostaw tam na portierni albo prześlij pocztą, tak jak zrobił to Henry Cole w XIX wieku (adres Klubu Kuźnia odnajdziecie poniżej).

Konkurs dla dzieci do 14 roku życia oraz dla grup z przedszkoli, szkół, klubów i domów kultury.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18.12.2020 r. na stronie internetowej oraz na Facebooku: www.facebook.com/KlubKuzniaOKN.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków