Kombinat i inne zakłady przemysłowe. Wykład z elementami konwersatorium / Studium Dziedzictwa Nowej Huty

Kombinat i inne zakłady przemysłowe. Wykład z elementami konwersatorium / Studium Dziedzictwa Nowej Huty 10 PaździernikPaź 2020 16:00 - 17:30os. Górali 5, Kraków
Dla dorosłychDla młodzieżyNowa Huta

10 października 2020 r., godz. 16:00-17:30
Budynek Główny, os. Górali 5

Wykład z elementami konwersatorium o Hucie im. Lenina i innych nowohuckich zakładach przemysłowych w ramach realizowanego semestralnie w formule studium dla młodzieży i dorosłych, pogłębiającego wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności. Limit miejsc: 20 osób. Obowiązują zapisy (pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr).

Podczas wykładu słuchacze zapoznają się z podstawowymi faktami historycznymi i parametrami technicznymi nowohuckiego kombinatu na przestrzeni lat. Omówiona zostanie wielkość i znaczenie Huty im. Lenina oraz jej zaplecze socjalne. Ponadto scharakteryzowane zostaną etapy budowy i historii kombinatu, a także kolejne fazy cyklu produkcyjnego. Osobno i w nieco mniejszym zakresie opisane zostaną inne zakłady przemysłowe, jakie działały na terenie Nowej Huty: zakłady żelbetowe w Łęgu, cegielnia w Zesławicach, cementownia w Pleszowie i elektrociepłownia w Łęgu.

Prowadzenie:
Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury. Kończy pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o zarządzaniu dziedzictwem kulturowym na przykładzie Nowej Huty. Kieruje Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, które zajmuje się dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, szczególnie w kontekście Nowej Huty. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania kulturą dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pomysłodawca i koordynator takich projektów jak „Korowód Nowohucki” (2016), „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie” (2017), „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta” (2018), „Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie” (2019), „Nowa Huta od NATURY strony” (2020). Współpracuje z różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Główne zainteresowania badawcze: zarządzanie instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym, zwłaszcza Nowej Huty.

Wstęp: 20 zł
Limit uczestników: 20 osób
Obowiązują zapisy: LINK DO FORMULARZA

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org