Kolekcja. Widzialne i niewidzialne. Edyta Ołdak. Wernisaż wystawy

Kolekcja. Widzialne i niewidzialne. Edyta Ołdak. Wernisaż wystawy 25 ListopadLis 2021 00:00 - 00:00os. Górali 4, Kraków

9 grudnia 2021 r., godz. 18:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) zaprasza 9 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy autorstwa Edyty Ołdak pt. "Kolekcja. Widzialne i niewidzialne". Wystawa prac, które powstały w ramach pracy doktorskiej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. To intermedialna historia o tym, jak niewidzialne warstwy miasta przekładają się na jego widzialność. Praca jest zapisem wykopalisk, zaaranżowanych na budowie osiedla w wielkim mieście. Autorka długie tygodnie przesiewała ziemię, odkopując warstwa po warstwie ślady dawnej bytności. Budowała w dół, kiedy w tle buduje się w górę, poszukując relacji między minionymi ludzkimi historiami a tymi, które dopiero nastąpią. Odkopane przedmioty stały się pretekstem do dalszych poszukiwań, które ostatecznie zostały zamknięte w gablocie, obrazie i książce.

Edyta Ołdak, artystka sztuk wizualnych, pedagożka, graficzka, animatorka kultury. Zrealizowała dziesiątki działań ze społecznością lokalną. Obecnie broni pracę doktorską na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, poszukując związków między rozmachem działań w przestrzeni publicznej a kameralnością i pokorą pracy nad obrazem i słowem.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl