Klub Rodziców w ARTzonie

Klub Rodziców w ARTzonie 07 KwiecieńKw. 2021 17:30 - 21:00online

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.

W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt. Atmosfera miejsca sprzyja spotkaniom: komfortowe pufy, dywany, maty – wszystko idealnie dostosowane dla rodziców z dziećmi.

W Klubie Rodziców organizowane są także spotkania dla osób spodziewających się dziecka – warsztaty przygotowujące do porodu.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak, tel. 12 644 38 98

PROGRAM:

7.04, godz. 17:30-21:00
Online: Zoom
Wzory kobiecości i ich świadome tworzenie.
Prowadzenie: Natalia Miłuńska.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ

Jaki wzór kobiecości przekazano ci w domu rodzinnym, a jaki realizujesz w dorosłym życiu? Czy spotkałaś Matkę Polkę, znasz presję „dawania zawsze rady"? Czy starasz się sprostać kanonom „kobiecego piękna"? A może doświadczasz bycia kobietą przez bunt i gniew? Jak okiełznać „dążenie do ideału" i przestać wierzyć, że dopiero, gdy go osiągnę, mogę być szczęśliwa? Czy kobiecość zawsze łączono z opiekuńczością, pasywnością i emocjonalnością, czy też istniały kultury w których kobiety pełniły rolę politycznych i religijnych liderek?

Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas warsztatu. Prowadząca podzieli się odkryciami o alternatywnych wzorach kobiecości, które pozwalają nam postawić w centrum siebie i nasz dobrostan. Poznamy kobietę słoneczną, wodną kobietę, a także opisany przez Aniję Miłuńską wzór kobiecości: dziewczynka-kobieta-wiedźma. Zobaczymy jak ciało może stać się naszym sprzymierzeńcem w świadomym tworzeniu wzoru, według którego chcemy żyć.

Prowadząca – Natalia Miłuńska: Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczycielkę. Przez ostatnich 15 lat zgłębiam temat kobiecego cyklu i ciała, zbieram obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badam wzory kultury, które mówią nam jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. Jestem edukatorką, antropolożką kultury, stworzyłam autorską metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 15 lat prowadzę wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. W swojej pracy łączę wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukuję nowych wzorców kobiecości. Od 2013 roku współprowadzę wyprawy śladami pokojowej cywilizacji starej Europy, między innymi na Kretę i Cyklady razem z moją mamą, Aniją Miłuńską (więcej na sladamibogini.pl). Jestem autorką książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność”. Piszę teraz książkę o cyklu menstruacyjnym. Uczyłam się pracy ze snami u Connie Kaplan, wysłuchałam i pracowałam z ponad 1300 snami. Obecnie prowadzę facebookową grupę Krąg Snów, gdzie ludzie dzielą się swoimi snami.

Więcej na: www.nataliamilunska.com.

12, 19.04, godz. 10:30-11:30
Online: grupa na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ
Joga dla rodziców.
Prowadzenie: Olga Lopatina.

14.04, godz. 17:00-20:00
Online: Zoom (jeśli działalność stacjonarna ośrodka kultury zostanie wznowiona wydarzenie odbędzie się stacjonarnie)
Spotkanie o łagodności i niedźwiganiu całego świata na swoich barkach.
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ

Kiedy zaczynamy kochać siebie, zaczynamy rozumieć jakie jesteśmy piękne, wyjątkowe i wystarczające. Dzięki takim obserwacjom zaczynamy akceptować to jakie jesteśmy. Tak po prostu.

To droga ku łagodności wobec siebie. Jeśli się na nią otworzymy, zyskujemy przestrzeń do popełniania błędów, porażek i bycia niedoskonałą.

Gdy dajemy sobie miłość, ciężar, który często dźwigamy na swoich delikatnych barkach znika. Zaczynamy uniezależniać się od oczekiwań innych ludzi.

Jak to brzmi dla Ciebie? Pragniesz być życzliwą dla siebie? Patrzeć na swoje błędy z ciekawością i zrozumieniem? A może szukasz sposobu na to, jak wesprzeć siebie w niepoddawaniu się presjom i oczekiwaniom innych?

Jeśli tego właśnie pragniesz, zapraszamy Cię na spotkanie, na którym popracujemy nad lekkością barków i łagodnością dla siebie samej.

Dowiesz się między innymi:
- jak dać sobie przestrzeń na błędy i pomyłki oraz jak je wykorzystać w przyszłości,
- jak nie poddawać się presjom i oczekiwaniom innych,
- jak być dla siebie łagodną.

Prowadzenie – Żaneta Lipiec-Goj: Jestem coachem, trenerką oraz fanką Porozumienia bez Przemocy. Pasjonuje mnie praca z kobietami. Uwielbiam pracować w obszarze rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji z samym sobą i innymi ludźmi. Inspiruję do bycia blisko siebie. Stworzyłam przestrzeń dla kobiet – babskarepublika.pl. Prywatnie jestem mamą 4,5-letniego Staszka. Lubię zgiełk i życie w miejskiej dżungli. Pijam bardzo dużo kawy i jestem molem książkowym. Uwielbiam przelewać emocje na kartę #czujeirysuje.

Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl