Klub Rodziców w ARTzonie: W RYTMIE BLISKOŚCI – WARSZTATY MUZYKOTERAPEUTYCZNE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Klub Rodziców w ARTzonie: W RYTMIE BLISKOŚCI - WARSZTATY MUZYKOTERAPEUTYCZNE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW 23 LutyLut 2021 11:00 - 12:00online
Klub rodziców

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.

W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt. Atmosfera miejsca sprzyja spotkaniom: komfortowe pufy, dywany, maty – wszystko idealnie dostosowane dla rodziców z dziećmi.

W Klubie Rodziców organizowane są także spotkania dla osób spodziewających się dziecka – warsztaty przygotowujące do porodu.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak, tel. 12 644 38 98

__________________________________

PROGRAM NA LUTY:

1, 8, 15,22.02, godz. 10:30-11:30
Online: grupa na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ
Joga dla rodziców – warsztaty.
Prowadzenie: Olga Lopatina.

2.02, godz. 11:00
Online: Facebook – KLIKNIJ TUTAJ
Prowadzenie: Dorota Sokół (z małymi pomocnikami).

• Jak powstają płatki owsiane i dlaczego warto używać ich w kuchni?
  • Jaka jest rola błonnika pokarmowego w organizmie?
  • Jak wybierać najlepsze owoce suszone?

1 i ½ szklanki płatków owsianych
1 i ½  szklanki mąki
¾  łyżeczki proszku do pieczenia
½ łyżeczki sody
½ szklanki cukru
½  szklanki oleju
2 jaja
2 łyżki kakao
½ szklanki płatków migdałowych (lub innych orzechów, nasion)
2 łyżki kokosu
½ szklanki suszonych moreli (lub innych suszonych owoców)
1 szklanka zimnej wody

Odmierzyć wszystkie składniki i umieścić w dużej misce. Suszone morele warto posiekać na mniejsze kawałki. Wszystko wymieszać do uzyskania stosunkowo jednolitej masy. Blaszkę wyścielić pergaminem i łyżką nakładać masę na papier, w niewielkich odstępach. Piec w temperaturze 170-180 stopni, przez około 10-15 minut. Wyjąć z piekarnika i poczekać, aż wystygną. Przełożyć na talerz.

3, 17.02, godz. 10:30-13:00
Online: Zoom

3.02 | Mama ma M.O.C cz. 1 – warsztat dla rodziców. Spotkanie w obszarach – miłość, odwaga, czułość.
17.02 | Mama ma M.O.C cz. 2 – warsztat dla rodziców. Spotkanie w obszarach – myśli, odczucia, ciało

Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy:
3.02 | Mama ma M.O.C cz. 1 – warsztat dla rodziców: LINK DO ZAPISÓW
17.02 |Mama ma M.O.C cz. 2 – warsztat dla rodziców: LINK DO ZAPISÓW

Jesteś mamą? To wspaniale! Dlaczego? A dlatego, że każda mama ma swoje super moce!
MIŁOŚĆ, która jest bezwarunkowa.
ODWAGA, która towarzyszy Ci każdego dnia, tuż po przebudzeniu i postanowieniu, że wstajesz.
CZUŁOŚĆ pomimo nieprzespanej nocy i wypiciu zimnej kawy.
Brzmi zwyczajnie, a to tak wiele i ma taką moc. Pamiętasz o tym? W pędzie codzienności I natłoku obowiązków możesz zapomnieć o tym, jak wiele robisz, jakie to ważne i jak wzbogacasz życie swoich bliskich.
Czas, abyś sobie przypomniała jaka jesteś wyjątkowa!
Jesteś superbohaterką, która stawia czoła wyzwaniom pojawiającym się na Twej drodze. Nie zapominaj jednak, że przede wszystkim jesteś człowiekiem. Każdego dnia towarzyszą Ci MYŚLI, ODCZUCIA i Twoje CIAŁO, które chcą Ci wiele przekazać i zaoferować. Zwracasz na to uwagę? Jeśli zapomniałaś o swoich super mocach, pragniesz zanurzyć się w swoje myśli, odczucia i zauważyć, co chce Ci powiedzieć Twoje ciało, zapraszam Cię na spotkanie dedykowane M.O.C.-y.

Będziemy eksplorować, zgłębiać, rozmawiać, poszerzać perspektywę i wymieniać doświadczenia związane z:
– miłością do siebie samej,
– odwagą,
– czułością dla siebie,
a także:
– przytulimy myśli i emocje,
– przypatrzymy się, jakie sygnały wysyła Twoje ciało i czym one są dla Ciebie,
– popatrzymy na potrzeby, które się kryją za uczuciami.

A to wszystko po to byś mogła czerpać ze swoich M.O.C. -y!

Warunek uczestnictwa: Bycie mamą.

5.02, godz. 18:00
Zimowe spacery przyrodnicze.
Tematem spotkania: „Ślady zwierząt”.
Prowadzenie: Magdalena Petryna.

9.02, godz. 11:00
Online: Facebook – KLIKNIJ TUTAJ
Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (chmurka sensoryczna).
Prowadzenie: Natasza Winiarska.

16.02, godz. 11:00
Online: Facebook – KLIKNIJ TUTAJ
Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (kostka sensoryczna).
Prowadzenie: Natasza Winiarska.

23.02, godz. 11:00-12:00
Online: grupa na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ
W rytmie bliskości – warsztaty muzykoterapeutyczne dla rodziców i opiekunów. Prowadzenie: Zuzanna Dudek.

Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Klub Rodziców w ARTzonie
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida