Klub Rodziców w ARTzonie: DOBRE (PRZY)WIĄZANIE – WARSZTATY WIĄZANIA CHUST Z TYŁU 09 WrzesieńWrz 2021 11:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków
Klub rodziców

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.

W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt. Atmosfera miejsca sprzyja spotkaniom: komfortowe pufy, dywany, maty - wszystko idealnie dostosowane dla rodziców z dziećmi.

W Klubie Rodziców organizowane są także spotkania dla osób spodziewających się dziecka – warsztaty przygotowujące do porodu.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak, tel. 12 644 38 98

Program na wrzesień:

02.09, godz. 11:00-13:00
SZYJEMY ZABAWKĘ SENSORYCZNĄ – LISEK

Na naszych zajęciach w Klubie Rodzica powstało już wiele rozmaitych sensorycznych zabawek dla dzieci. Nie tylko dzieci mają z nich ogromną radość, to wspaniały proces twórczy dla rodziców, niosący ogromną satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła. Rude maleństwa na zawsze mogą być Wasze! Zapraszamy!

Prowadzenie: Natasza Winiarska - absolwentka Studium Projektowania i Konstruowania Odzieży. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursie Projektowania „Złota Nitka”. Od ponad 10 lat organizuje i prowadzi warsztaty bazujące na technice szycia zarówno dla dzieci, jak i rodziców z dziećmi. Propaguje ideę szycia powszechnego, czerpiąc inspirację z radości jaką daje ta niezwykła umiejętność. Jej szczególną pasją są tkaniny artystyczne tworzone techniką patchworkową.

***

6, 13, 20.09, godz. 10:00-11:00 (gr. 1 – dzieci niesiedzące); 11:20-12:20 (gr. 2 – dzieci siedzące)
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy
ZABAWY PODŁOGOWE DLA NAJMŁODSZYCH
Prowadzenie: Maciej Kampa.

8.09, godz. 11:00-13:00
DOBRE (PRZY)WIĄZANIE – WARSZTATY WIĄZANIA CHUST Z PRZODU

Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta oprócz tego, że zapewnia wygodę, dba o zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie. Ten sposób noszenia dziecka pomaga także w tworzeniu dobrej i bliskiej więzi. Zapraszamy do wspólnej nauki wiązania chust – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze! Na warsztaty zapraszamy rodziców z maluchami powyżej 5. miesiąca życia.

Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz, certyfikowana doradczyni noszenia ClauWi.

9.09, godz. 11:00-13:00
DOBRE (PRZY)WIĄZANIE – WARSZTATY WIĄZANIA CHUST Z TYŁU

Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz, certyfikowana doradczyni noszenia ClauWi.

21.09, godz. 17:00-19:00
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy
WARSZTAT MUZYCZNIE-SENSORYCZNY OPARTY NA BAŚNIACH Z MOTYWAMI ZWIERZĄT
Prowadzenie: Krystian Truchalski / Ibabu.

Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Klub Rodziców w ARTzonie
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida