Klub Rodziców w ARTzonie: WARSZTAT MUZYCZNIE-SENSORYCZNY OPARTY NA BAŚNIACH Z MOTYWAMI ZWIERZĄT – BAŚNIE INDYJSKIE 24 SierpieńSie 2021 11:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków
Dla dorosłychDla rodziców z maluszkamiKlub rodziców

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.

W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt. Atmosfera miejsca sprzyja spotkaniom: komfortowe pufy, dywany, maty - wszystko idealnie dostosowane dla rodziców z dziećmi.

W Klubie Rodziców organizowane są także spotkania dla osób spodziewających się dziecka – warsztaty przygotowujące do porodu.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak, tel. 12 644 38 98

Program na sierpień:

5.08, godz. 11:00-13:00
DOBRE (PRZY)WIĄZANIE – WARSZTATY WIĄZANIA CHUST Z TYŁU
Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta oprócz tego, że zapewnia wygodę, dba o zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie. Ten sposób noszenia dziecka pomaga także w tworzeniu dobrej i bliskiej więzi. Zapraszamy do wspólnej nauki wiązania chust – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze! Na warsztaty zapraszamy rodziców z maluchami powyżej 5. miesiąca życia.
Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz - certyfikowana doradczyni noszenia ClauWi.

11.08, godz. 11:00-13:00
SZYJEMY ZABAWKĘ SENSORYCZNĄ – RYBKA
Warsztaty, podczas których uczestnicy uszyją kolorową, sensoryczną rybkę. Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzeba umiejętności szycia. Pod okiem instruktorki, każdy uszyje swoją rybkę – idealną zabawkę dla dziecka. Prowadzenie: Natasza Winiarska.

23, 30.08, godz. 11:00-12:00
JOGA DLA RODZICÓW
Prowadzenie: Olga Lopatina.

24.08, godz. 11:00-13:00
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy przez formularz
Główną osią warsztatów będzie indyjska baśń pt. „O Słońcu, Księży i Kogucie” – mit o tym skąd wzięły się dzień i noc. Opowieść o relacjach w różnych okolicznościach.
Prowadzenie: Krystian Truchalski / Ibabu.

25.08, godz. 17:00-19:30
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy przez formularz
CZY TO CO MAM, DEFINIUJE TO KIM JESTEM? – O KONSUMPCJONIZMIE, KOBIETACH I PEWNOŚCI SIEBIE
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

26.08, godz. 11:00-13:00
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy przez formularz
WARSZTAT MUZYCZNIE-SENSORYCZNY OPARTY NA BAŚNIACH Z MOTYWAMI ZWIERZĄT – BAŚNIE AFRYKAŃSKIE
Główną osią warsztatów będzie afrykańska baśń pt. „Lew i królik” – historia o wdzięczności i wsparciu.
Prowadzenie: Krystian Truchalski / Ibabu.

31.08, godz. 11:00-13:00
JAK BYĆ ŁASKAWĄ DLA SAMEJ SIEBIE – O BUDOWANIU SAMOOCENY
Zajęcia o budowaniu i pielęgnowaniu najważniejszej relacji w naszym życiu - relacji z samym sobą. Na warsztatach poruszony zostanie problem budowania własnej samooceny.
Prowadzenie: Monika Lipowska.

Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Klub Rodziców w ARTzonie