IX Święto Rodziny Krakowskiej w NHlab: PODNIEBNE FIGLE-MIGLE – RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA LATAWCÓW

IX Święto Rodziny Krakowskiej w NHlab: PODNIEBNE FIGLE-MIGLE – RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA LATAWCÓW 23 MajMaj 2021 11:00 - 13:00os. Centrum E

23 maja 2021 r., godz. 11:00-13:00
Skwer Budowniczych Nowej Huty, os. Centrum E

Rodzinne warsztaty w piknikowej atmosferze, które będą okazją do zrobienia własnego latawca i ozdobienia go wybranym motywem przyrodniczym Łąk Nowohuckich. Na zakończenie odbędą się pierwsze loty testowe wykonanych latawców. Zapraszamy wszystkich samozwańczych asów przestworzy: lotników, pilotów, szybowników, baloniarzy, kosmonautów i aeronautów. Prowadzenie: Magdalena Kotula. Wydarzenie odbywa się w ramach IX Święta Rodziny Krakowskiej w NHlab. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

W piknikowej atmosferze, ale pod bacznym okiem instruktorów – arcymistrzów i czempionów chałupniczego modelarstwa – uczestnicy warsztatów najpierw krok po kroku zbudują latawce, a następnie będą je ozdabiać wybranym motywem przyrodniczym Łąk Nowohuckich. Z gotowymi modelami  (po ich wstępnym przymusowym uziemieniu) wykonamy pierwsze loty testowe. Sprawdzimy czy nasze latawce robią właśnie to do czego zostały stworzone – unosząc się na wietrze i pobijając niebo!

Organizator zapewnia wszystkie materiały niezbędne do budowy latawca. Nie zapewnia jednak koców piknikowych. Prosimy przynieść ze sobą np. karimatę, matę lub koc piknikowy do rozłożenia (siedzenia) na trawie podczas warsztatów.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- limit miejsc: 15 os.
- wstęp wolny

Uwaga! W związku z obowiązującym stanem epidemii program może ulec zmianie. Szczegółowe informacje i zasady udziału publikowane są na bieżąco na stronach: www.nhlab.okn.edu.pl i www.facebook.com/NHlabOKN.

IX Święto Rodziny Krakowskiej w NHlab – cykl wydarzeń rodzinnych o tematyce ekologicznej realizowanych w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty”, w partnerstwie z ArcelorMittal Poland.

Ogrody Nowej Huty – projekt realizowany jest przez Pracownię Animacji Ekologicznej w partnerstwie publiczno-prywatnym, powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika.  Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland, Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Skwer Budowniczych Nowej Huty, os. Centrum E

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org