Norwid Festiwal 2021. Gra terenowa z nagrodami inspirowana postacią i twórczością Norwida.

Norwid Festiwal 2021. Gra terenowa z nagrodami inspirowana postacią i twórczością Norwida. 28 ListopadLis 2021 11:00
Festiwale

Start: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, gra odbywać się będzie na terenie Starej Nowej Huty.

Wstęp wolny.

ZAPISY: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/norwid-festiwal-2021-gra-terenowa-z-nagrodami-inspirowana-postacia-i-tworczoscia-norwida-zapisy/.

REGULAMIN: https://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/regulamin-gry-terenowej-z-nagrodami-inspirowanej-postacia-i-tworczoscia-norwida/.

Gra terenowa, podczas której drużyny - przemierzając Nową Hutę -  zmagać się będą z zagadkami inspirowanymi twórczością i postacią Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie w ramach Norwid Festiwal 2021.

Jak powszechnie wiadomo, Cyprian Kamil Norwid był artystą, który przemierzał świat. Wiemy wiele na temat jego podróży po Europie, ale czy wielu z nas jest świadomych, że wieszcz przebywał także na terenach dzisiejszej Nowej Huty? Aby poznać, „dopokąd szedł” Norwid w Nowej Hucie, zachęcamy do zebrania drużyny i wzięcia udziału w grze terenowej organizowanej w ramach „Norwid Festiwalu 2021” - wydarzenia z okazji obchodów 200. urodzin poety.

Jak się nie nudzić na scenie tak małéj (...)* - pytał Norwid.

My się nudzić nie będziemy! Bo choć sceną naszej gry będzie ograniczona nieco przestrzeń Nowej Huty, to mistrzowsko, zagadkowo i nieco poetycko poprowadzimy Was przez te miejsca, które Norwida zachwyciły oraz te, które na pewno zainteresowałyby poetę, gdyby mógł nas współcześnie odwiedzić.

Gra rozpocznie się pod Ośrodkiem Kultury Norwida. Następnie, żądne przygód drużyny przemierzać będą labirynty ścieżek oraz zakamarki uliczek, stawiając czoła zagadkom licznym i nielekkim. Wasz trud zostanie jednak nagrodzony. Oprócz (zdobytej w sposób nieszablonowy) wiedzy na temat twórczości i postaci Norwida, oraz jego związków z terenami nowohuckimi, drużyny biorące udział w grze obdarujemy upominkami.

* cytat pochodzi z wiersza C. K. Norwida pt. „Marionetki”

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: MKDNiS, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Opactwo Cystersów w Mogile.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN 

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org