FOTOŚWIATY – Szkoła Dobrych Opowieści / To Twoja historia

FOTOŚWIATY – Szkoła Dobrych Opowieści / To Twoja historia 05 LipiecLip 2021 17:00 - 20:30os. Górali 4, Kraków

5, 7 lipca 2021 r., godz. 17:00-20:30
ARTzona, os Górali 4

Zajęcia warsztatowe dla lokalnej społeczności, poświęcone tworzeniu opowieści o przeszłości swojej rodziny, dzielnicy, regionu. Uczestnicy zapoznają się z pojęciem historii mówionej, dowiedzą się w jaki sposób gromadzić informacje o lokalnej historii (skąd wziąć dobry temat opowieści, jak znaleźć świadka historii, przeprowadzić wywiad, skąd wziąć źródła archiwalne), a także w jaki sposób stworzyć ciekawą opowieść o przeszłości. Zastanowimy się co jest w naszej przeszłości najbardziej ciekawe i jak sprawić, by inni chcieli i mogli o tym usłyszeć.

Warsztaty są częścią cyklu pn. „FOTOŚWIATY – Szkoła Dobrych Opowieści”, realizowanego w ramach projektu FOTOŚWIATY 2021.

Prowadzenie: Katarzyna Kobylarczyk.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak / k.szczesniak@okn.edu.pl.

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl.
Limit miejsc: 15 os.
Wstęp wolny.

FOTOŚWIATY 2021 – projekt skierowany do społeczności lokalnej Nowej Huty, angażujący „zwykłych ludzi”. Jego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości, wsparcie działań edukacyjno-animacyjnych i twórczych oraz integracja lokalnego środowiska. W jego ramach zaplanowano cykl 6 warsztatów pn. „FOTOŚWIATY – Szkoła Dobrych Opowieści”, dotyczących roli pamięci, dziedzictwa i tożsamości w budowaniu wspólnoty, edukacyjno-animacyjne działania w terenie prowadzone przez zespół Nowohuckich Archiwistek Społecznych, a także wystawę finałową wraz z publikacją podsumowującą. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków