Fotoświaty 2021 – wernisaż wystawy

Fotoświaty 2021 - wernisaż wystawy 27 PaździernikPaź 2021 17:00os. Górali 4, Kraków

27 października - 12 listopada 2021 r.
ARTzona, Górali 4

Fotoświaty czerpią z bogatych domowych archiwów fotograficznych, amatorskich zdjęć, na których utrwalano scenki z życia codziennego. To rozmowa o mikrohistoriach Nowej Huty.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 października 2021 r. o godz. 17:00.

Autorki: Nowohuckie Archiwistki Społeczne: Ola Paduch, Zosia Karnasiewicz, Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz.

Fotoświaty 2021 to zadanie skierowane do społeczności lokalnej Nowej Huty, angażujące "zwykłych ludzi". Jego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości, wsparcie działań edukacyjno-animacyjnych i twórczych oraz integracja lokalnego środowiska. W ramach zadania zaplanowano: cykl 6 warsztatów dot. roli pamięci, dziedzictwa i tożsamości w budowaniu wspólnoty pn. "FOTOŚWIATY - Szkoła Dobrych Opowieści", edukacyjno-animacyjne działania w terenie prowadzone przez zespół Nowohuckich Archiwistek Społecznych, wystawę finałową wraz z publikacją podsumowującą. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Partnerzy: Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej Wydział Sztuki UP

Pracownia Animacji Ekologicznej