…Endtroducing. Formułowanie przestrzeni – wernisaż wystawy Bartłomieja Węgrzyna

...Endtroducing. Formułowanie przestrzeni – wernisaż wystawy Bartłomieja Węgrzyna 25 PaździernikPaź 2021 19:00os. Górali 4, Kraków

18 października – 2 listopada 2021 r.
ARTzona, os. Górali 4

ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do swojej przestrzeni galeryjnej na wystawę Bartłomieja Węgrzyna. Wernisaż z udziałem autora odbędzie się 25 października 2021 r. o godz. 19:00.

Bartłomiej Węgrzyn (ur. 1984) - artysta wizualny, tworzy rzeźby obiekty, instalacje. W 2009 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby ASP im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni prof. Józefa Murzyna. Studiował na Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze w ramach Socrates Erasmus. Obecnie pracuje jako asystent w II Pracowni Rysunku prof. Andrzeja Zwolaka na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Stypendysta Chinese Scholarship Council. W latach 2010-2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach (Chongqing, Organhaus 501 Art Space), w czasie których zaprezentował cykl rzeźb Very existence objects. W 2015 roku został nagrodzony za rzeźbę roku w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba 2015” BWA w Rzeszowie. W 2016 r. jego prace zostały zaprezentowane na International Art Fair Warsaw 2016 w przez turecką galerią Istambul Unlimited. W 2016 otrzymał nagrodę za rzeźbę Wave after wave w konkursie „Konfrontacje sztuki” organizowanym przez Galerię Test oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W 2018 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, o tytule „…Endtroducing. Formułowanie przestrzeni".

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

• Organizator ...Endtroducing. Formułowanie przestrzeni – wernisaż wystawy Bartłomieja Węgrzyna