DZIEŃ DZIECKA W OGRODZIE

Dla dorosłychDla dzieci

1 czerwca 2021 r., godz. 17:00-19:00
Tajemniczy Ogród, ARTzona, os. Górali 4

Rodzinne warsztaty i zabawy ogrodowe z okazji Dnia Dziecka w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty”. W programie: poszukiwanie skarbów i warsztaty ogrodnicze połączone z nauką o roślinach. Partner: ArcelorMittal Poland.

Widzimy się w Dzień Dziecka w Tajemniczym Ogrodzie, w którym zostawimy dla Was uchyloną furtkę do jego wejścia.

W samym sercu Nowej Huty, skryty za drewnianym parkanem przed wzrokiem mieszkańców, w spokoju rośnie, zieleni się, kwitnie i pachnie... Tajemniczy Ogród. Wymarzona sceneria do rodzinnych harców z okazji Dnia Dziecka!

Zapraszamy więc ochoczo dzieci – młodsze, starsze i najstarsze – do udziału w przyrodniczej grze rozgrywającej się wśród drzew, krzewów i kwiatów porastających nasz Tajemniczy Ogród. Gra naszpikowana będzie rebusami, zagadkami i łamigłówkami, w których niema złych odpowiedzi. Każde rozwiązane zadanie zostanie nagrodzone. Wszystkie zdobyte i zgromadzone w ten sposób fanty przydadzą się w dalszej, warsztatowej części zabawy. Zatem nie ma się co ociągać z przesłaniem zgłoszenia do udziału!

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- limit miejsc: 15 os.
- wstęp wolny
- termin zapisów: do 31.05.2021 r.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Ogrody Nowej Huty – projekt realizowany jest przez Pracownię Animacji Ekologicznej w partnerstwie publiczno-prywatnym. Powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika. Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland, Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa