20 MajMaj 2021 15:20

LiteraturaDla dzieci

20 maja 2021 r., godz. 15:20
Online: Zoom

W lutym porozmawiamy o książce Hanny Kowalskiej-Pamięta pt. „Ewa i idealna opiekunka”. Zajęcia przeznaczone dla grupy zorganizowanej. Prowadzenie: dr Magdalena Harasimowicz-Moksa. Wstęp wolny.

Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem DKK może być każdy. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Zasady dyskusji:

• szanujemy opinie innych,
  • nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy, im więcej różnych opinii tym lepiej
  • nie wszystkie lektury przypadną nam do gustu, ale mimo to spróbujemy je przeczytać,
  • przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
  • każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to, w jakim tempie czyta, bądź też ile swojego czasu może spędzać z grupą,
  • jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
  • przede wszystkim mamy się dobrze bawić!

Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym, dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić innym.

Biblioteka Klubu Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86, biblioteka@kuznia.edu.pl