Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci: „Belle”, reż. Mamoru Hosoda

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci: „Belle”, reż. Mamoru Hosoda 14 MajMaj 2022 13:00os. Górali 5, Kraków

14 maja 2022 r., godz. 13:00.
Kino Sfinks, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: k.nowacka@okn.edu.pl

14 maja o godz. 13:00 zapraszamy do Kina Sfinks na Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci i projekcję filmu „Belle” w reż. Mamoru Hosody. A po filmie wszystkie dzieci zapraszamy na dyskusję, podczas której każdy maluch stanie się krytykiem filmowym.

„Belle” (121 minut), reż. Mamoru Hosoda.

Animacja/sci-fi, Japonia 2022, dubbing, kategoria wiekowa: +11.

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca Mirai i Wilczych dzieci Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida
www.kinosfinks.pl
sfinks@okn.edu.pl