Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / nowohuckie wycinanki / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat 17 SierpieńSie 2021 10:00 - 11:30os. Górali 4, Kraków
Dla dzieciSztuka

lipiec-wrzesień 2021 r.
ARTzona, os. Górali 4

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza do udziału w Małej LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU. W tym roku program Akademii adresowany jest przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Krakowa. W trakcie wydarzenia, typowo miejska dzielnica – Nowa Huta – stanie się przestrzenią folkloru, muzyki, tradycji i rękodzieła ludowego. Uczestnicy poznają charakterystyczne dla kultury ludowej znaczenia, elementy i zastosowania kultywowane dawniej i obecnie w regionie. Finałem Małej LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU będzie premiera nagrania utworu „Prząśniczka” w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego, w wykonaniu sekcji dziecięcej Chóru Ludowego z Nowej Huty.

Wsparcie finansowe: ArcelorMittal Poland, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Koordynatorka: Małgorzata Hajto.

Obowiązują zapisy: m.hajto@okn.edu.pl.
Wstęp wolny.

Limit miejsc: 10 os.

W programie:

5 lipca 2021 r., godz. 11:00-13:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / skrzynie malowane w zalipiańskie wzory / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Warsztaty zdobnictwa ludowego, podczas których uczestnicy zdobić będą drewniane skrzynki na skarby, wykorzystując do tego motywy kwiatowe z zalipiańskich domostw.

Prowadzenie: Julia Lachiewicz.

12 lipca 2021 r., godz. 17:00-18:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / folklorowe drukowanie / rodzinne warsztaty graficzne.

Rodzinne warsztaty graficzne, podczas których uczestnicy będą tworzyć matryce inspirowane wzorami ludowymi z regionu Małopolska. Następnie, przygotowanymi przez siebie projektami, będą zdobić torby materiałowe.

Prowadzenie: Marta Kozłowska.

17 sierpnia 2021 r., godz. 10:00-11:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / nowohuckie wycinanki / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię i sztukę wycinankarstwa, tradycje związane z tym rodzajem sztuki ludowej. Na koniec zajęć dzieci wykonają tradycyjne wycinanki z papieru inspirowane wzorami pochodzącymi z regionu Małopolska.

Prowadzenie: Małgorzata Hajto.

27 sierpnia 2021 r., godz. 18:00
DOMINO SŁOWIAN. Wernisaż wystawy przygotowanej przez grupę Miejskie Hafciarki.

Wystawa haftu płaskiego zaprojektowana jest w formie interaktywnej rodzinnej gry domino. Tematem przewodnim będą ludowe zdobienia strojów, ornamenty oraz przedmioty użytkowe wykorzystywane przez ludność pojawiającą się w rejonie Małopolski na przestrzeni wieków. Wszystkie elementy będą wykonane ręcznie, dostępne i przyjazne dzieciom. Tło haftowanych elementów będzie w kolorze naturalnym, by nie odwracać uwagi od ludowych wzorów i umożliwić dzieciom większe skupienie podczas gry.

18 września 2021 r., godz. 16:00
PRZĄŚNICZKA. Premiera nagrania w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego w wykonaniu Chóru Ludowego z Nowej Huty / sekcja dziecięca.

Wydarzenia odbędą się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl