Art Festiwal dla rodzin z dziećmi

Art Festiwal dla rodzin z dziećmi 15 PaździernikPaź 2021 - 16 PaździernikPaź 2021os. Złotego Wieku 14, Kraków
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla rodziców z maluszkamiSztuka

15-16 października 2021 r.
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Art festiwal dla rodzin z dziećmi, czyli  czas artystycznych doświadczeń i odkryć adresowany do najmłodszych, ich rodziców i opiekunów. Zapraszamy 15 i 16 października do Klubu Kuźnia na cykl warsztatów artystycznych. W programie: warsztaty literackie Michała Zabłockiego, tworzenie instrumentów muzycznych, sztuka ziemi, rodzinny teatr tańca i warsztaty fotograficzne.

Zapisy odbywają się przez formularz Mistrzejowickiego Klubu Rodziców - LINK DO FORMULARZA

Szczegółowe informacje pod adresem e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl.

Zorganizowano przy w wsparciu Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice.

Harmonogram warsztatów:

15.10, godz. 17:30 | „Wiersze do kolorowania” Michała Zabłockiego

Warsztaty literackie dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieciom może towarzyszyć rodzic.

„Wiersze do kolorowania” Michała Zabłockiego, to unikalna formuła wiersza dla dzieci. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Nie ma w nich śladu infantylizmu, czy sztuczności. Opowiadają o naszym tu i teraz, ale zaskakują rozwiązaniami językowymi i zestawieniami obrazów, które dalece wykraczają poza logikę codzienności. Dzięki temu intrygują dzieci i prowokują do przemyśleń. Ponieważ są nieoczywiste, wymagają jednak dopełnienia. Dopełnieniem tym jest rozmowa, jaka wywiązuje się między osobą prowadzącą warsztaty, a dziećmi. Uczestnicy otrzymują materiały zawierające "Wiersze do kolorowania" wraz z kolorowankami. W trakcie zajęć odczytywane są wybrane wiersze. Podczas próby wspólnej interpretacji poszczególnych tekstów, dzieci kolorują specjalnie przygotowane grafiki, które wraz z wierszami zabierają do domu. Intensywna praca interpretacyjna połączona z działaniem plastycznym, przynosi znacznie bardziej wymierne efekty emocjonalne i intelektualne, a możliwość dalszego obcowania z wierszem i grafiką w domu, rozszerza i pogłębia efekty zajęć.

Prowadzenie: Michał Zabłocki – poeta, animator życia literackiego, autor tekstów piosenek, na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Agnieszki Chrzanowskiej i innych artystów, do niedawna prowadził w Kuźni warsztaty autorskie dla grupy literackiej Sylaba.

źródło: https://poemat.com.pl/

16.10, godz. 10:00-12:00 | Warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców

Warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych z materiałów recyklingowych, zakończone wspólnym koncertem. Najlepiej będą się bawić dzieci od 3. roku życia.

Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

16.10, godz. 11:00-13:00 | Mistrzejowicki Klub Rodziców: Rodzina w kadrze: Fotografia rodzinna bez nudy

Porozmawiamy o tym, jak powstają ciekawe zdjęcia, jak być kreatywnym w dokumentowaniu wydarzeń z życiu rodziny.

Prowadzenie: Paweł Łubkowski.

16.10, godz. 11:15-12:00 | Sztuka ziemi - jesienne obrazki. Warsztaty plastyczne

Prowadzenie: Magdalena Lis – artystka rzeźbiarka.

16.10, godz. 12:00-14:00 | Rodzinny teatr tańca  w Kuźni

Wyobraźnia, twórcze myślenie, taniec – bawcie się z nami! Najlepiej będą się bawić dzieci od 4. roku życia.

Prowadzenie: Bartosz Goździkowski – aktor, tancerz, pedagog, współpracujący z Teatrem OdRuchu.

• Organizator Art Festiwal dla rodzin z dziećmi

Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14, Kraków