Oferta zajęć na sezon 2020/2021
ARTzona

Mała ARTzona – Kreatywny Recykling
termin do uzgodnienia | Warsztaty artystyczno-ekologiczne dla szkół i przedszkoli. Prowadzenie: Gosia Hajto
Kino Studyjne Sfinks

1000 dźwięków znikąd
Warsztaty filmowo – muzyczne skierowane do uczniów początkowych klas szkoły podstawowej oraz starszych grup przedszkolnych.

Akademia Filmowa Młodego Widza
Program edukacyjny skierowany do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Zajęcia organizowane są co miesiąc. Wszystkie składają się z warsztatów filmowych oraz projekcji wybranego filmu.

Akademia Filmowa Najmłodszego Widza
Program edukacyjny skierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz starszych grup przedszkolnych. Zajęcia organizowane są co miesiąc. Wszystkie składają się z warsztatów filmowych oraz projekcji wybranego filmu.

Pieski świat
Zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych prowadzone przez instruktora i tresera psów w towarzystwie czworonożnych podopiecznych. Uczestnicy poznają zasady mądrego postępowania ze zwierzętami, dowiadują się jak pies postrzega świat, a także tajniki przygotowywania psa do pracy w filmie.

Początki Filmu. Kino jako wynalazek
Program skierowany do starszych uczniów szkoły podstawowej, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o filmie. Połączenie wykładu, ilustrowanego fragmentami filmów i zdjęć oraz warsztatów, podczas których uczestnicy realizują swój własny, krótki film.
Galeria Huta Sztuki

Huta Sztuki dla najmłodszych
termin do uzgodnienia | Oferta edukacyjna kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia grupowe mające na celu budowanie tożsamości lokalnej, świadomości czym jest sztuka, kim są artyści i jaki mają związek z Nową Hutą.

Lekcja przy wystawie „Malarstwo materii. Sztuka Nowej Huty lata 50-70 XX w.”
termin do uzgodnienia | Zajęcia dla młodzieży licealnej wraz z nauczycielami.

Zwiedzanie wystawy „Malarstwo materii. Sztuka Nowej Huty lata 50-70 XX w.” z kuratorem
termin do uzgodnienia | Zwiedzanie wystawy z kuratorem. Czas trwania: 45 min.
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Tajemnice teatru
dwa czwartki w miesiącu | Przyjmujemy zapisy na rok szkolny 2020/2021. Informacje i zapisy: Ewa Borgosz tel. 502 583 644, ewa.borgosz@poczta.onet.pl

Z placu Centralnego pod Arkę Pana – spacer (wersja standardowa)
Podstawowa wersja spaceru historycznego, prezentująca najważniejsze realizacje architektoniczne i dzieje Nowej Huty od 1949 r.

Z klasztoru Cystersów pod Arkę Pana – spacer (wersja rozszerzona)
Rozszerzona wersja spaceru historycznego, prezentująca najważniejsze realizacje architektoniczne i dzieje terenów Nowej Huty przed i po 1949 r.

Architektoniczny portret Nowej Huty – spacer
Spacer pokazujący najważniejsze obiekty architektury socrealistycznej, modernistycznej i postmodernistycznej w Nowej Hucie.

Śladami dawnych wsi – objazd po Nowej Hucie
Objazd popularyzujący historię wsi i majątków dworskich, na których zbudowano Nową Hutę i kombinat. W jego trakcie podążamy śladami ziem Nowej Huty sprzed 1949 r.

Śladami nowohuckich artystów i rzeźb plenerowych – spacer
Spacer poświęcony dziejom sztuk plastycznych na terenie Nowej Huty po 1949 r.

Architektoniczny portret Nowej Huty – warsztaty
Stacjonarne warsztaty na temat architektury Nowej Huty.

EtnoHuta – warsztaty
Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają kulturę ludową dawnych wsi nowohuckich.

Korowód Nowohucki – warsztaty
Zajęcia, podczas których uczestnicy zapoznają się z wyborem najważniejszych postaci związanych z terenami Nowej Huty, zarówno przed 1949 r., jak i później.

Tematyczne zwiedzanie Nowej Huty z przewodnikiem (tematyka do uzgodnienia)
Spacer prezentujący wybrany aspekt dziedzictwa kulturowego Nowej Huty, prowadzony przez specjalistę w danej dziedzinie.

Warsztaty ogrodnicze
Warsztaty dla grup przedszkolnych (5-6 lat), klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych lub zorganizowanych grup dorosłych.

Warsztaty przyrodnicze na Łąkach Nowohuckich
Zajęcia prowadzone są w formie spaceru, podczas którego odbywa się prezentacja „w naturze” gatunków wyjątkowo bogatej flory i fauny Łąk Nowohuckich (użytek ekologiczny i obszar Natura 2000).
Klub Kuźnia

Mistrzejowicki Szlak Kulturowy
Realizujemy wycieczki dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych po szlaku i poszczególnych jego obiektach. Aktualnie zwiedzanie odbywa się w Internecie poprzez Facebooka Klubu Kuźnia OKN.

Zajęcia rytmiczne dla dzieci w wieku 5-7 lat
Podstawowe cele zajęć to rozwijanie muzykalności dzieci, wrażliwości i kreatywności muzycznej, rozbudzanie ich zainteresowań, rozwój psychomotoryczny oraz zaszczepienie zamiłowania do muzyki.

Teatralne czary-mary
Warsztaty teatralne przeznaczone dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III, mające na celu edukację teatralną oraz wykorzystanie technik teatralnych do rozwijania kreatywności i wyobraźni uczestników.

Z muzyką przez wieki
Cykl ściśle ze sobą powiązanych tematycznie 9 audycji muzycznych dla dzieci w wieku 5-7 oraz klas I-III realizowanych we współpracy z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Biblioteka Główna

Słoneczna Biblioteka
Zajęcia biblioteczno-literackie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Wstęp: 5 zł ...

Mały Bajkowy Teatrzyk. Nowy sposób narracji
Prezentacja książki i opowiadanie historii w inny sposób niż tradycyjne czytanie. Wstęp: 5 zł ...

BiblioTEKA książek
Spotkania dla najmłodszych dzieci przedszkolnych, mające na celu rozbudzenie zamiłowania do książek. Wstęp wolny. ...

W labiryncie półek i półeczek
Lekcje biblioteczne dla zorganizowanych grup dzieci przedszkolnych i uczniów początkujących klas szkoły podstawowej. Wstęp wolny. ...
Biblioteka Klubu Kuźnia

Książkolandia, czyli oswajanie książek
Cykl lekcji bibliotecznych mających na celu zaszczepienie miłości do czytania i przygotowanie dzieci do korzystania z biblioteki w przyszłości.

Cztery pory roku
Ekologiczne warsztaty biblioteczne pogłębiające wiedzę dziecka na temat pór roku dla przedszkoli.

Nasza Ziemia
Ekologiczna lekcja biblioteczna dla przedszkolaków mająca na celu pogłębienie wiedzy o naszej planecie i o tym jak należy ją chronić.

Święto drzewa
Ekologiczna lekcja biblioteczna dla przedszkolaków mająca na celu przekazać podstawowe wiadomości o drzewie i lesie.

Bolek i Lolek poznają Kraków
Tematyczna lekcja biblioteczna dla przedszkolaków, której celem jest przybliżenie historii i dziedzictwa kulturowego Krakowa, jego walorów przyrodniczych i historycznych, zapoznanie z zabytkami oraz kształtowanie tożsamości regionalnej.